MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W gminie Kościerzyna dyrektor szkoły pilnie poszukiwany. Ogłoszono konkursy w czterech placówkach

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Jest szansa na pracę w szkołach w Niedamowie, Kaliskach, Skorzewie i Wielkim Podlesiu.
Jest szansa na pracę w szkołach w Niedamowie, Kaliskach, Skorzewie i Wielkim Podlesiu. Naszemiasto
Gmina Kościerzyna ogłosiła konkurs i poszukuje czterech dyrektorów szkół z pomysłami na rozwój placówek. Konkursy na to stanowisko ogłoszono w Niedamowie, Kaliskach, Wielkim Podlesiu i Skorzewie.

Chodzi o placówki w Niedamowie, Kaliskach, Wielkim Podlesiu i Skorzewie. To właśnie tam jest szansa na etat. Oczywiście najpierw trzeba spełnić określone w rozporządzeniu ministra edukacji narodowej warunki. Zatem nie wystarczy wejść z ulicy i złożyć dokumenty.

Co ważne, przyszły dyrektor powinien mieć pomysł na to, w jakim kierunku zamierza rozwijać szkołę, co oznacza, że warto dobrze przemyśleć strategię i najpierw zapoznać się z możliwościami. Jak się dowiedzieliśmy, oferty osób przystępujących do konkursu powinny zawierać m.in. uzasadnienie przystąpienia do konkursu wraz z koncepcją funkcjonowania i rozwoju placówki, a także życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej, zawierający w szczególności informację o stażu pracy pedagogicznej - w przypadku nauczyciela lub stażu pracy dydaktycznej - w przypadku nauczyciela akademickiego albo stażu pracy, w tym stażu pracy na stanowisku kierowniczym - w przypadku osoby niebędącej nauczycielem. Wszystko musi zostać poświadczone na piśmie i co ważne - osoby skazane za przestępstwa umyślne nie mają co liczyć na posadę. Poszukiwana jest osoba o zdecydowanie krystalicznej przeszłości.

Placówki, w których jest szansa na kierownicze stanowisko, to:

  • Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Niedamowie,
  • Szkoła Podstawowa w Kaliskach,
  • Szkoła Podstawowa im. Kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu,
  • Zespół Szkół w Skorzewie.

Wszystkie działają od wielu lat i każda z nich ma na koncie wiele udanych akcji angażujących uczniów i lokalną społeczność. Poprzeczka została zawieszona wysoko.

Osoby zainteresowane nową pracą powinny złożyć dokumenty w terminie do 5 kwietnia 2024 roku do godz. 13 na adres: Wójt Gminy Kościerzyna, ul. Strzelecka 9, 83-400 Kościerzyna - Biuro Obsługi Mieszkańca. W przypadku przesłania oferty listem poleconym liczy się data doręczenia przesyłki do Urzędu Gminy w Kościerzynie. Jak zastrzegają urzędnicy, nie ma możliwości składania ofert w formie elektronicznej.

O tym, kto obejmie posadę, zdecyduje specjalna komisja konkursowa powołana przez wójta gminy Kościerzyna. I tak 17 kwietnia zapadnie decyzja, kto będzie szefował szkołom w Niedamowie i Kaliskach, a 18 kwietnia - w Wielkim Podlesiu i Skorzewie.
Nadmieńmy, że obecnie dyrektorem szkoły w Niedamowie jest Beata Grau, w Skorzewie Maria Czekaj, w Kaliskach Tomasz Dargacz, a w Wielkim Podlesiu Barbara Czarnota.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Dr hab. n. med. Jakub Żołnierek - Debata, nowotwory męskie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto