Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Kartuzach w roku szkolnym 2024/2025. Zobacz, gdzie możesz je znaleźć

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Przedszkola w Kartuzach. Lista placówek
Przedszkola w Kartuzach. Lista placówek CaiaimageRobert Daly
Warto zadbać o rozwój dziecka jak najwcześniej. Dobrym pomysłem jest więc zapisanie go do jednego z przedszkoli w Kartuzach. Przejrzyj adresy placówek dostępnych w tym artykule. Uzyskaj także informacje na temat tego, w jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje i jakie kryteria bierze się pod uwagę, a także jak istotne jest, by Twoje dziecko możliwie jak najwcześniej rozpoczęło naukę funkcjonowania w grupie.

Spis treści

Ile lat powinno mieć Twoje dziecko, aby pójść do przedszkola?

Do przedszkola można zapisać dziecko, które w momencie rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma ukończone 3 lata. W wyjątkowych sytuacjach może mieć zaledwie 2,5 roku, decyzję o tym może podjąć placówka.

Kiedy prowadzone są rekrutacje w przedszkolach w Kartuzach?

Rekrutacje w przedszkolach rozpoczynają się na ogół w początkowych miesiącach roku, na przełomie lutego i marca. Każda placówka decyduje o tym sama. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne mają różne zasady w procesie rekrutacyjnym. W tych pierwszych są one ustalane odgórnie i zapisane w ustawie, zaś te drugie ustalają zasady samodzielnie i w każdym z nich mogą wyglądać inaczej.

Jak wygląda rekrutacja i gdzie możesz znaleźć informacje o tym?

Niepubliczne przedszkola w Kartuzach funkcjonują zgodnie z przepisami, które są określone w statucie i opierając się na nich przeprowadzają rekrutację. W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz. W większości przypadków o tym, czy dziecko zostało przyjęte decyduje kolejność, z jaką wpływały zgłoszenia. Oprócz tego pierwszeństwo mają zazwyczaj dzieci, które uczęszczały do danego przedszkola już wcześniej. Bierze się także pod uwagę takie okoliczności, jak rodzeństwo uczące się w tym przedszkolu. Informacje w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 znajdziesz na stronie internetowej lub bezpośrednio w placówce.

Zapisy odbywają się poprzez platformy internetowe lub w sposób tradycyjny, a więc przekazanie formularza do sekretariatu placówki.

Informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w przedszkolach publicznych w Kartuzach możesz znaleźć na ich stronach oraz na stronie urzędu miasta.

Kryteria rekrutacyjne w placówkach publicznych to między innymi:

  • niepełnosprawność kandydata
  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy warto zapisywać dziecko do przedszkola w Kartuzach?

Nauka w przedszkolu jest ogromnie ważna w rozwoju malucha. Jej głównym celem jest przygotowanie go do nauki w szkole. Oprócz tego, maluch chodząc do przedszkola uczy się życia w grupie. Dochodzi u niego do rozwoju w obszarze społecznym i związanym z emocjonalnością. Zdobywa tam wiedzę, jak rozmawiać z rówieśnikami, wyrażać swoje emocje i potrzeby.

W przedszkolu maluch dowiaduje się, czym jest empatia, a także poznaje zasady współpracy, dzielenia się z innymi dziećmi oraz rozwiązywania konfliktów. A tych umiejętności, mimo najszczerszych chęci, nie nabędzie przebywając jedynie z niania, ciocią, a nawet z rodzicami -zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwoju umiejętności z zakresu motoryki. Dzieci uczą się, jak bez pomocy dorosłych myć zęby, jeść, nakładać i zdejmować buty, biegać, rysować. Zabawa w grupie pomaga w przyswajaniu podstawowych zasad, jak wymienianie się zabawkami z innymi dziećmi, zabawa bez kłótni, empatia wobec innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Wizytówki przedszkoli w Kartuzach

Poniżej znajduje się lista wizytówek przedszkoli. Możliwe, że wybierzesz wśród nich placówkę dla Twojego dziecka.

Dzierżążno, Edukacji Narodowej 4 a

Twoja wizytówka w Katalogu Firm

Docieraj do 3,7 mln użytkowników naszych serwisów dziennie

Dodaj firmę za darmo
Autopromocja

Szukasz dalej? Kliknij i sprawdź wszystkie przedszkola w Kartuzach

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto