18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie z I LO w Kartuzach w prestiżowym projekcie naukowym

MD
Uczniowie z I LO w Kartuzach w projekcie Uczeń - Naukowiec
Uczniowie z I LO w Kartuzach w projekcie Uczeń - Naukowiec Nadesłane
Czterech uczniów z I LO w Kartuzach zakwalifikowało się do projektu Uczeń-Naukowiec realizowanego w ramach ministerialnego programu edukacyjnego Ścieżki Kopernika. Młodzi szczęśliwcy wybrani zostali do finałowej czterdziestki z grona aż 153 kandydatów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.

Do projektu Uczeń-Naukowiec zakwalifikowali się Dagmara Kriger, Maria Wenzel, Patrycja Kobiela i Filip Recław z I LO w Kartuzach.

Identyfikacja molekularna bakterii środowiskowych z użyciem nowoczesnych technik inżynierii genetycznej, opracowanie metody konstrukcji sztucznego rozsiewu roślin, czy  badanie czystości mikrobiologicznej zbiorników wodnych - to tylko niektóre z zagadnień, którym będą przyglądać się bliżej uczestnicy projektu. Nad młodzieżą czuwać będzie kadra naukowo-badawczej Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

Podczas realizacji projektu młodzież z I LO w Kartuzach będzie zdobywać doświadczenie w pracy laboratoryjnej, rozwijać praktyczne umiejętności i nauczy się efektywnie pracować zarówno w grupie, jak i samodzielnie.

Uczniowie z Klasztornej nie tylko zdobywają wiedzę, ale również dzielą się nią z innymi. W styczniu młodzież z klasy I G wraz z nauczycielem chemii dr Anną Bychowską odwiedziła gimnazjalistów z Miechucina i zorganizowała im nietypową lekcję chemii.

Uczniowie mogli samodzielnie wykonać kilka ciekawych doświadczeń chemicznych m.in.: strącanie osadów czy wulkan chemiczny itp. Największe wrażenie na miechucińskiej młodzieży wywarły takie doświadczenia jak : ogniste tornado, paląca się ręka czy płonąca ławka. Podczas zajęć gimnazjaliści mogli dowiedzieć się też z czego robi się fajerwerki czy cienie do powiek.

Młodzież bardzo chętnie zaangażowała się w pracę i z wielką chęcią wykonywała wszystkie doświadczenia- podkreśla Anna Bychowska. -Niektórzy nawet sprawnie zapisywali równania reakcji chemicznych, co jak wiadomo zawsze sprawia uczniom wiele trudności. Po tak miłym przyjęciu mamy w planach odwiedzić też inne szkoły w powiecie kartuskim i zachęcić przyszłych licealistów do nauki przedmiotów takich jak chemia, biologia, i fizyka na poziomie rozszerzonym oczywiście w LO na Klasztornej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto