To były pracowite wakacje dla biegaczy GKS Żukowo i Cartusii Kartuzy

Biegacze GKS Żukowo i Cartusii Kartuzy nie próżnowali w wakacje. Medale, czołowe lokaty i rekordy życiowe - w to wszystko obfitowały ostatnie miesiące dla podopiecznych Krzysztofa Króla.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Ogólnopolskie Igrzyska LZS, czy Mistrzostwa Okręgu to tylko kilka z imprez, w których ważną rolę odegrali ostatnio zawodnicy GKS Żukowo i Cartusii Kartuzy. Biegacze z naszego powiatu mieli wyjątkowo pracowite wakacje, ale, jak widać, ich wysiłki zdecydowanie się opłaciły.

Podczas Mistrzostw Polski U23 w Poznaniu medali nie udało się wywalczyć, ale dla wielu biegaczy rekord życiowy już jest nie lada osiągnięciem. Tak właśnie miała Weronika Mikołajewska (GKS Żukowo). Na dystansie 3000 m z przeszkodami zajęła 4. miejsce, ustanawiając nową „życiówkę” na 10:45,74. Mocny debiut wśród młodzieżowców miał z kolei Daniel Marszk (Cartusia Kartuzy), który na takim samym dystansie był 6. z czasem 9:20,94.

Dwa krążki - srebrny i brązowy - podopieczni Krzysztofa Króla zdobyli natomiast podczas Ogólnopolskiego Mitingu im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Wałczu. Tym razem Daniel Marszk w biegu na 2000 m przez przeszkody uzyskał czas 5:58,24, tym samym zajmując 2. miejsce. Weronika Mikołajewska ukończyła ten dystans z kolejnym rekordem życiowym - 6:47,93 - co dało jej 3. miejsce.

Jeden z zawodników GKS Żukowo zawitał także do Lęborka. Podczas Biegu św. Jakuba żukowski klub reprezentował Krzysztof Żygenda. W międzynarodowym biegu ulicznym na 10 km zajął on 5. miejsce z czasem 31:50.

Sporo dobrych wyników kartuscy i żukowscy biegacze zanotowali na Mitingu w Chojnicach. Weronika Mikołajewska kontynuowała swą „rutynę”, pobijając tym razem rekord życiowy w biegu na 1000 m - czas 2:56,94. Pierwszy raz oficjalnie w kategorii U14 zameldował się Mateusz Miotk (Cartusia Kartuzy), który na 1000 m osiągnął czas 3:12,31. Jego klubowy kolega Samuel Serkowski 600 m w tej samej kategorii wiekowej pokonał w 1:38,75, co było dla niego najlepszym dotąd wynikiem w życiu.

Jubileuszowe 25. Ogólnopolskie Finały Krajowe Igrzyska LZS w Słubicach to kolejny popis w wykonaniu Weroniki Mikołajewskiej i Daniela Marszka. Weronika w biegu na 3000 m zajęła 4. miejsce z, oczywiście, rekordem życiowym - 10:13,21. Daniel natomiast zdołał wywalczyć srebrny medal po taktycznym biegu, w którym uzyskał czas 15:42,57.

Zawodnicy Cartusii Kartuzy wzięli udział jeszcze w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego młodzików w Gdańsku. Zameldowali się tu Alexander i Nellie Harrington. Alex w biegu na 300 m uzyskał czas 39,64, co dało mu złoto. Nellie natomiast z czasem 46,08 ukończyła rywalizację na 6. miejscu.

Na podopiecznych Krzysztofa Króla czekają jeszcze ostatnie wrześniowe starty na stadionie, po których zawodnicy będą szykować dyspozycję na jesienne biegi w przełaju i na ulicy.