Szymon Sajnok zajął wysokie miejsca w trzech etapach Tour de Pologne

Szymon Sajnok pokazał świetną formę na zakończonym w niedzielę Tour de Pologne. W trzech etapach wyścigów wychowanek Cartusii zajął 6., 7. i 9. miejsce, ostatecznie kończąc zawody na 112. lokacie.

W niedzielę 9 sierpnia zakończyła się 77. edycja Tour de Pologne. Ten najważniejszy w Polsce wyścig kolarski zwyciężył w tym roku belg Remco Evenepoel, wśród Polaków zaś najlepiej spisał się Rafał Majka, który ostatecznie zajął miejsce czwarte.

Dla wielu mieszkańców powiatu kartuskiego istotnym z kolei był również występ wychowanka tutejszego klubu GKS Cartusia - Szymona Sajnoka. 23-letni kolarz wystartował w barwach CCC Team, reprezentując zespół w trzech z pięciu etapów wyścigu.

W pierwszym z nich (5 sierpnia), na prawie 196-kilometrowej trasie z Chorzowa do Katowic wychowanek Cartusii zajął 6. miejsce. Dzień później startował również na płaskim terenie, przejeżdżając 151,5 km z opola do Zabrza jako siódmy z zawodników. Wysokie wyniki Szymon Sajnok zwieńczył niedzielnym wyścigiem z Zakopanego do Krakowa (188 km). Również tutaj pokazał świetną formę, zajmując 9. miejsce.

Ostatecznie kartuzianin uplasował się na 112. lokacie w wielkim wyścigu, z kolei reprezentowana przez niego drużyna zajęła 5. miejsce.