MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

"Świadomy Senior- Bezpieczny Senior" - kartuska policja prowadziła debatę w Sierakowicach

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
Kartuscy policjanci przeprowadzili w Sierakowicach debatę ewaluacyjną na temat "Świadomy Senior- Bezpieczny Senior".
Kartuscy policjanci przeprowadzili w Sierakowicach debatę ewaluacyjną na temat "Świadomy Senior- Bezpieczny Senior". KPP Kartuzy
11 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach odbyła się debata społeczno- ewaluacyjna poświęcona bezpieczeństwu osób starszych. Seniorzy mieli okazję wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat nurtujących ich problemów oraz dowiedzieć się więcej na temat działań policji. Głównym celem spotkania było podniesienie świadomości jego uczestników na temat związany z różnymi zagrożeniami, zwłaszcza w tematyce oszustw. Ponadto seniorzy zapoznani zostali z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacją Moja Komenda.

W czwartek, 11 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach odbyła się debata społeczna. W spotkaniu udział wzięli: asp. szt. Krzysztof Myszk, komendant Komisariatu Policji w Sierakowicach, asp. szt. Piotr Hirsz, kierownik Ogniwa ds. Prewencji Komisariatu Policji w Sierakowicach oraz dzielnicowi mł. asp. Paweł Deik i mł. asp. Robert Puzdrowski.

Podczas spotkania policjanci informowali o różnych zagrożeniach, z którymi mogą się spotkać niemal każdego dnia seniorzy. Odbyła się dyskusja, podczas której jej uczestnicy dzielili się własnymi doświadczeniami związanymi z różnymi próbami oszustów np. poprzez przesłaną wiadomość tekstową SMS, gdzie z informacji wynikało, że należy opłacić przesyłkę albo uregulować rachunek.

Policjanci wspomnieli także o przestępstwach popełnianych metodą na wnuczka czy funkcjonariusza policji. Zapoznano seniorów z kampanią społeczną #ZnamTeNumery oraz zaprezentowano kilka spotów, w których przedstawione były różne próby oszustw. W trakcie debaty nie zabrakło także informacji na temat działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

Kończąc debatę poruszono także problematykę bezpieczeństwa ruchu drogowego – w kontekście bezpieczeństwa m.in. pieszych. Tego typu spotkania mają ogromne znaczenie, gdyż dzięki nim można poznać oczekiwania osób starszych oraz dają one możliwość wymiany informacji pomiędzy policją, a mieszkańcami.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto