Strzelectwo. Reprezentantka Kartuz wraca do gry - srebro i brąz na Zlocie Orlików

Lucyna Puzdrowska
Nadesłane/KS Dziesiątka Kartuzy
Po długiej przerwie spowodowanej pandemią możemy wrócić do sukcesów odnoszonych przez reprezentantki Kluby Strzeleckiego Dziesiątka Kartuzy. I znowu mamy powody do dumy.

W miniony weekend, w dniach 18-21 marca dwie zawodniczki klubu strzeleckiego Dziesiątka Kartuzy pojechały do Siedlec na ogólnopolskie zawody "Zlot Orlików".

Dominika Hirsz oraz Magdalena Malotka-Trzebiatowska startując pierwszego dnia w kategorii wiekowej juniorki, strzeliły swoje "życiówki".

Magda zdobywając wynik 624,5 zajęła pierwsze miejsce oraz strzeliła tym samym klasę mistrzowską. Dominika z nową życiówką 615,3 zdobyła 4 miejsce oraz uzyskała 1 klasę sportową.

Drugiego dnia zmagań dziewczyny z nieco gorszymi wynikami: Magda - 619,2, Dominika - 612,6, uplasowały się kolejno na 2 i 4 miejscu.

Po zsumowaniu dwóch dni strzelań Magda zajęła 2 miejsce zdobywając srebrny medal, Dominika zajęła 5 miejsce i tym samym obie dziewczyny zakwalifikowały się do finału.

Dominika w finale zajęła 6. miejsce, a Magda z kolei wywalczyła brązowy medal.