Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat kartuski. Ponad 6,5 tysiąca wniosków o 800 plus w osiem dni

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
W ciągu pierwszych ośmiu dni rodzice i opiekunowie dzieci z powiatu kartuskiego, złożyli ponad 6,5 tysiąca wniosków o świadczenie 800 plus.
W ciągu pierwszych ośmiu dni rodzice i opiekunowie dzieci z powiatu kartuskiego, złożyli ponad 6,5 tysiąca wniosków o świadczenie 800 plus. Lucyna Puzdrowska/ilustracyjne
Od początku lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Rozpocznie się on 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 31 maja 2025 r. W ciągu pierwszych ośmiu dni mieszkańcy powiatu kartuskiego złożyli ponad 6,5 tysiąca wniosków, najwięcej w gminie Żukowo.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 lat, niezależnie od osiąganych w rodzinie dochodów i sytuacji zawodowej rodziców czy opiekunów.

Wnioski na nowy okres świadczeniowy można złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy użyciu bezpłatnej aplikacji mZUS dostępnej na urządzenia mobilne (telefony komórkowe, tablety), Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej i portalu Emp@tia.

Środki są wypłacane bezgotówkowo na wskazany numer rachunku bankowego

Pisma, informacje i decyzje przekazywane są elektronicznie przez PUE ZUS. W przypadku, gdy na PUE ZUS pojawi się ważna informacja dotycząca 800 plus, rodzic lub opiekun dostanie powiadomienie pocztą elektroniczną, SMS-em lub w aplikacji.

- Osobie, która złoży prawidłowo wypełniony wniosek do 30 kwietnia 2024 roku, ZUS wypłaci pierwsze środki do 30 czerwca 2024 r. Będzie więc pobierała świadczenie bez żadnej przerwy - informuje Krzysztof Cieszyński, rzecznik prasowy ZUS województwa pomorskiego. - Jeśli wniosek wpłynie w maju, uprawniony świadczenie otrzyma najpóźniej do 31 lipca wraz z wyrównaniem od czerwca, a jeśli w czerwcu, to ZUS wypłaci pieniądze do 31 sierpnia - także z wyrównaniem od czerwca. Świadczenia na podstawie wniosków, które ZUS otrzyma od lipca będą wypłacane tylko z wyrównaniem od miesiąca, w którym wypłynęły.

Jak dodaje rzecznik ZUS, rodzice dzieci urodzonych do 31 maja 2024 r. składają dwa wnioski o świadczenie wychowawcze - pierwszy na bieżący okres świadczeniowy 2023/2024, który zakończy się 31 maja (o ile do tej pory tego nie zrobili) i drugi - na okres świadczeniowy 2024/2025, który rozpocznie się 1 czerwca 2024 r.

W Kartuskiem złożono dotąd ponad 6,5 tys. wniosków

Najwięcej, bo 2092 wnioski złożono w gminie Żukowo, nieco mniej, bo 1665 w gminie Kartuzy. Mieszkańcy gminy Chmielno złożyli dotąd 279 wniosków o świadczenie 800 plus, gminy Przodkowo - 486, Sierakowice - 850, Somonino - 482, Stężyca - 444, a gminy Sulęczyno - 233.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Powiat kartuski. Ponad 6,5 tysiąca wniosków o 800 plus w osiem dni - Kartuzy Nasze Miasto

Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto