Pięć złotych medali Jakuba Skierki w Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w Szczecinie

bc
Kaja Zalewska, Arkariusz Zalewski, Jakub Skierka i Maciej Byczkowski
Kaja Zalewska, Arkariusz Zalewski, Jakub Skierka i Maciej Byczkowski fot. ze zbiorów klubu
Kolejny wielki sukces odniósł Jakub Skierka, pływak UKS-u Trops Kartuzy. Podczas Mistrzostw Polsku Juniorów 14-letnich w Szczecinie wywalczył 5 złotych medali.

Kuba wygrał starty na 200, 100 i 500 m stylem grzbietowym oraz 200 i 100 m dowolnym. Pobił przy tym dwa rekordy Polski i ustanowił pięć najlepszych wyników okręgu.

Kaja Zalewska dotarła do finału A na 50m stylem klasycznym, w którym zajęła 8 miejsce. Do tego wygrała finały B na 100 i 200m klasycznym, co dało jej dwa 11 miejsca w klasyfikacji mistrzostw.

Maciej Byczkowski wypływał trzy finały B w stylu grzbietowym - na 200m zajął 14 pozycję, na 100m - 18, a na 50m - 20.

W klasyfikacji medalowej Trops Kartuzy był drugi - za Unią Oświęcim.

W mistrzostwach startowało 460 zawodników z 105 klubów Polski.

- Z zawodnikami kadry okręgu wyjechaliśmy na trzytygodniowy obóz - relacjonuje Arkadiusz Zalewski, trener Tropsa. - Na odkrytej 50-metrowej pływalni w Czarnkowie ciężko zawodnicy pracowali na osiągnięcie najwyższej formy. Bezpośrednio stamtąd zjechali na mistrzostwa do Szczecina by ścigać się o medale.
Plany treningowe i zdrowie zawodników nie zawiodły, a ciężka praca dała efekty i dużo radości. Wyniki naszych kadrowiczów dają nadzieję na przyszłość bo bardzo mocno cała trójka poprawiła rekordy życiowe.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani