Narciarze z Cartusii wzięli udział w 44. Biegu Piastów [ZDJĘCIA]

Na przełomie lutego i marca narciarze związani z Cartusią uczestniczyli w odbywającym się w Jakuszycach Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Przy rekordowej frekwencji na biegach zawodnicy z Kartuz zdołali zająć stosunkowo wysokie pozycje.

W miniony weekend w Jakuszycach odbył się Festiwal Narciarstwa Biegowego. W ramach wydarzenia ponownie rozgrywany był 44. Bieg Piastów. Wszystkie siedem startów było przeprowadzone na różnych dystansach, począwszy od 6 km, po zaliczane do Worldloppet 50 i 25 km „klasykiem” oraz 30 km „łyżwą”. Ponadto rozegrano dwa biegi dziecięce.

Tegoroczne biegi cieszyły się niespotykaną do tej pory frekwencją: bieg na dystansie 42 km ukończyło 1619 narciarzy, a 25 km „klasykiem” 1725 osób, co jest rekordem frekwencji w Polsce. Po wielu latach Bieg Główny (42 km „klasykiem”) wygrał Polak - Dominik Bury, reprezentant kraju w Pucharze Świata.

Narciarze Cartusii wystartowali w sześciu biegach. Najlepszy zawodnik klubu Rafał Koryciński w biegu na dystansie 25 km w stylu klasycznym zajął 21. miejsce.

Rafał doświadczył też na trasie ciekawego epizodu. Kilka kilometrów kartuski narciarz biegł tuż za Justyną Kowalczyk (27 m), co zostało uwiecznione przez media na zdjęciach. Na mecie wyprzedził słynną narciarkę o 40 sek. Dodatkowo w biegu na 11 km był 10., a w jedynym biegu w stylu dowolnym na dystansie 30 km zajął 54. miejsce. W tym samym starcie 87. miejsce zajął Paweł Bogacz, a 109. Andrzej Guziński.