Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Największy skansen w Polsce. Atrakcje, ceny biletów, godziny otwarcia [ZDJĘCIA]

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
Skansen w Sanoku warto odwiedzić nie tylko dlatego, że jest największy. Niespełna 200 obiektów, pokazuje w jakiejś mierze życie dawnych Bojków, Łemków, Dolinian, Pogórzan Wschodnich i Zachodnich (są podzielone sektory). To chaty, cerkwie, obiekty gospodarcze, zakłady rzemieślnicze, dwór. Jest nawet sektor naftowy.
Skansen w Sanoku warto odwiedzić nie tylko dlatego, że jest największy. Niespełna 200 obiektów, pokazuje w jakiejś mierze życie dawnych Bojków, Łemków, Dolinian, Pogórzan Wschodnich i Zachodnich (są podzielone sektory). To chaty, cerkwie, obiekty gospodarcze, zakłady rzemieślnicze, dwór. Jest nawet sektor naftowy. Andrzej Gurba
Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Sanoku to największy skansen w Polsce. Jest czynny przez cały rok. Ile kosztują bilety wstępu? Jakie są zasady zwiedzania? Dni i godziny otwarcia skansenu. Warto odwiedzić to miejsce. To historia i kultura w jednym.

To największy skansen w Polsce. Powstał w latach 60-tych XX wieku z inicjatywy Aleksandra Rybickiego. Pierwsi zwiedzający pojawili się w nim 1966 r. Dodajmy, że skansen cały czas się rozwija, bo dochodzą nowe obiekty.

W skansenie w Sanoku jest 200 obiektów

Skansen w Sanoku warto odwiedzić nie tylko dlatego, że jest największy. Niespełna 200 obiektów, pokazuje życie dawnych Bojków, Łemków, Dolinian, Pogórzan Wschodnich i Zachodnich (są podzielone sektory). To chaty, cerkwie, obiekty gospodarcze, zakłady rzemieślnicze, dwór. Jest nawet sektor naftowy.

Kolejna atrakcja to rekonstrukcja zabudowy rynku dawnego galicyjskiego miasteczka. Na rynku odbywają się imprezy, giełdy staroci (trzecia niedziela miesiąca od kwietnia do października).

Na zwiedzenie skansenu potrzeba kilku godzin. Część obiektów wewnątrz jest dostępna tylko z przewodnikiem (przy kasie zbierają się grupy, jak jest liczna to wychodzi kilka złotych od osoby).

Sprzedaż biletów w skansenie w Sanoku

 • od 1 do 30 kwietnia w godz. 9-16.
 • od 1 maja do 30 września w godz. 8-18
 • od 1 października do 31 października w godz. 8-16
 • od 1 listopada do 31 marca w godz. 9-14

Skansen w Sanoku. Zwiedzanie, ceny biletów

Ostatnie wejście na teren skansenu możliwe jest najpóźniej na 15 minut przed zamknięciem kasy. Przedpole skansenu udostępnione jest bezpłatnie dla zwiedzających w godzinach jego otwarcia.

 • bilet normalny - dla osoby dorosłej 27 zł
 • bilet ulgowy 17 zł
 • dzieci do 7 lat - 0 zł
 • Karta Dużej Rodziny 25% zniżki
 • w przypadku grup szkolnych opiekunowie nie płacą za bilety wstępu
 • zwiedzanie wnętrz obiektów odbywa się tylko z przewodnikiem
 • w poniedziałki wstęp wolny (w godzinach 9-12)

Opłata przewodnicka w skansenie w Sanoku

 • w języku polskim (grupa od 1 do 25 osób) 100 zł
 • w języku obcym (grupa od 1 do 25 osób) 150 zł
 • jeden przewodnik może oprowadzać grupę maksymalnie 25-osobową.
 • rezerwację usługi przewodnickiej dokonuje się telefonicznie pod numerem: +48 13 493 01 77, +48 13 463 16 72, e-mail: [email protected] lub bezpośrednio w kasie Parku Etnograficznego przy ul. Rybickiego 3.

Zobaczcie zdjęcia ze skansenu w Sanoku:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Największy skansen w Polsce. Atrakcje, ceny biletów, godziny otwarcia [ZDJĘCIA] - Tczew Nasze Miasto

Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto