MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ta porcelana z okresu PRL jest warta fortunę! Tych przedmiotów poszukują kolekcjonerzy. Sprawdź, czy masz je w domu!

KK
Ta porcelana z okresu PRL jest warta fortunę! Tych przedmiotów poszukują kolekcjonerzy. Sprawdź, czy masz je w domu! LISTA
Ta porcelana z okresu PRL jest warta fortunę! Tych przedmiotów poszukują kolekcjonerzy. Sprawdź, czy masz je w domu! LISTA OLX
Porcelana z okresu PRL-u jest często warta krocie. Z pozoru zwykłe wyroby mogą okazać się prawdziwym skarbem w naszym domu. Niektóre porcelanowe przedmioty były produkowane w czasach PRL w bardzo niewielkich ilościach. To tylko jeden z argumentów, dla których obecnie porcelana może być warta fortunę. Sprawdź, czy posiadasz te przedmioty w domu. Mogą być warte naprawdę dużo!

Porcelana z okresu PRL warta fortunę. Tych przedmiotów szukają kolekcjonerzy

Wyroby porcelanowe mogą okazać się skarbem, który posiadamy w domu, a którego wartości nie mieliśmy świadomości. Dlaczego?

  • Po pierwsze, wyroby porcelanowe produkowane były w ograniczonych ilościach, co sprawia, że ​​często są rzadkie i trudno dostępne,
  • Po drugie, reprezentuje ona pewien okres w historii Polski i ma wartość sentymentalną dla wielu osób,
  • Po trzecie, porcelana często posiada charakterystyczne wzory i dekoracje, które stanowią przykład sztuki użytkowej z tamtego okresu.

Porcelana w Polsce była produkowana od końca XVIII wieku, ale to właśnie okres PRL-u (1945-1989) był czasem, w którym produkcja porcelany stała się jednym z najważniejszych sektorów przemysłowych w kraju. Największe fabryki porcelany w Polsce w tym okresie mieściły się w Ćmielowie (świętokrzyskie), Chodzieży (wielkopolskie) i Wałbrzychu (dolnośląskie). Duży polski ośrodek produkcji porcelany mieści się także w Łubianie na Pomorzu. Porcelanowe wytwory zaczęły być produkowane tutaj w 1969 r. i szybko zyskały rozgłos na terenie całego kraju.

Jakich wyrobów obecnie poszukują kolekcjonerzy? Sprawdźcie w galerii listę przedmiotów, za które niektórzy są w stanie zapłacić krocie. To prawdziwa gratka dla miłośników porcelany z okresu PRL!

Wyroby porcelanowe z okresu PRL. Dlaczego cieszą się tak dużym zainteresowaniem?

Wśród kolekcjonerów porcelana z okresu PRL-u cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na swoją wyjątkowość i rzadkość. Wśród najbardziej poszukiwanych wzorów są te związane z okresem socrealizmu, takie jak wizerunki pracowników rolnych, robotników, i innych symboli pracy. Innym popularnym motywem są dekoracje związane z polskimi miastami, krajobrazami i postaciami historycznymi.

Ceny porcelany z PRL-u na rynku kolekcjonerskim mogą być bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników, w tym oczywiście od stanu zachowania, częstotliwości występowania wzoru, i popularności danego producenta. Niektóre rzadkie wzory mogą kosztować setki lub nawet tysiące złotych.

Czytaj także:

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ta porcelana z okresu PRL jest warta fortunę! Tych przedmiotów poszukują kolekcjonerzy. Sprawdź, czy masz je w domu! - Dziennik Bałtycki

Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto