Mistrzostwa Europy w Kick Boxingu 2014. Patryk Zaborowski odpadł po jednej walce

Patryk Zaborowski (z lewej) na Mistrzostwach Europy Seniorów w Kick - Boxingu
Patryk Zaborowski (z lewej) na Mistrzostwach Europy Seniorów w Kick - Boxingu bc
Patryk Zaborowski, trener Rebelii Kartuzy i zawodnik Duetu Gdańsk, brał udział w Mistrzostwach Europy Seniorów w Kick Boxingu w Bilbao. Na podium nie stanął, bo przegrał walkę z reprezentantem Ukrainy.

Kartuzianin Patryk Zaborowski walczył w Mistrzostwach Europy Seniorów w Kick Boxingu w Bilbao. Choć w czempionacie Starego Kontynentu brał udział nie po raz pierwszy i ma już brązowy medal, to debiutował w formułach twardych. Zmagania w wadze 91 kg kategorii low kick zakończył po jednej walce z reprezentantem Ukrainy.

- Po bardzo wyrównanej walce sędziowie orzekli niejednogłośne zwycięstwo Ukraińca 11:12, 13:12, 11;12 - relacjonuje Patryk Zaborowsku. - Na kartach sędziowskich widać, że o przegranej zadecydowało jedno uderzenie.

W mistrzostwach brało udział 481 zawodników reprezentujących 44 kraje. Kadra Polski wywalczyła wiele medali i w klasyfikacji drużynowej zajęła czwarte miejsce.

- Pragnę podziękować wszystkim sparing partnerom oraz trenerom klubowym z Duetu Gdańsk za pomoc w przygotowaniach - mówi Patryk Zaborowski.

W imieniu klubu Rebelia Kartuzy zaprasza już na galę Międzynarodowy Puchar Kaszub w K-1 i MMA, który odbędzie się 8 listopada w Kartuzach. Odbędzie się tam jedenaście walk, w tym dwa pojedynki wieczoru zawodników Rebelii z mistrzami Litwy.