Międzynarodowe Zawody Baltic Cup 2021 - złoto dla Natalii Żakowskiej z KS Dziesiątka Kartuzy

Lucyna Puzdrowska
Nadesłane/KS Dziesiątka
W dniach 21-24 października w Łebie odbywały się Międzynarodowe Zawody Baltic Cup 2021 w strzelectwie sportowym. Wzięła w nich udział kadra narodowa Polski i innych europejskich krajów. Kartuzy reprezentowało 6 zawodników Klubu Strzeleckiego Dziesiątka. Do Kartuz wrócili z tarczą - Natalia Żakowska, walcząc z najlepszymi, zdobyła złoty medal w pistolecie pneumatycznym 60 strzałów.

Międzynarodowe zawody strzeleckie Baltic Cup są kontynuacją zawodów o Puchar Ziemi Lęborskiej, które rozgrywane były w latach 2004 - 2011. W tym roku udział w zawodach rywalizowało 220 zawodników z 29 klubów, w tym kadra narodowa Polski oraz 40 osobowa reprezentacja Litwy.

O pechu może mówić faworytka KS Dziesiątka Kartuzy - Magdalena Malotka-Trzebiatowska, której po 10 strzałach odmówił posłuszeństwa karabin i nie miała możliwości walki o miejsca medalowe w tych zawodach. Walczyli jednak pozostali reprezentanci kartuskiego klubu. Natalia Żakowska zdobyła złoto w pistolecie pneumatycznym 60 strzałów.

Damian Kroll w pistolecie dostał się do finału z 7 pozycji i ostatecznie zajął 8 miejsce. Dominika Hirsz w karabinie po bardzo dobrych wynikach zajęła 2x10 miejsce, strzelając 611,3 i 612,6 pkt.

Po długiej przerwie na zawody pojechała Diana Blum (wcześniej Malotka-Trzebiatowska), zajmując 10 i 11 miejsce strzelając 620,4 i 619,1 pkt.

Na zawodach padł rekord Polski Julii Piotrowskiej z Wrocławia, która strzeliła 633,3 pkt.

Wyjazd odbył się dzięki dotacji gminy Kartuzy.

(Info: KS Dziesiątka)