Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Zapasach. Krystian Formela znów mistrzem

bc
bc
Trzy medale i trzecie miejsce w punktacji drużynowej przywiozła Cartusia Kartuzy z Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów w Zapasach w Stylu Klasycznym w Warszawie.

Tytuł mistrzowski wywalczył Krystian Formela - nie miał sobie równych w wadze 84. Jest jedynym Polakiem, który stanął na najwyższym stopniu podium w tej imprezie. Potwierdził prymat w tej kategorii odnosząc kolejny triumf w ostatnim czasie, po Mistrzostwach Polsku Juniorów w Kartuzach.

Srebrny medal wywalczył Rafał Formela (120 kg), a brązowy Szymon Roszkowski (96 kg).

W punktacji drużynowej Cartusia była najlepsza z polskich ekip - zajęła trzecie miejsce, ustępując tylko Białorusi i Litwie.