18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

KS Bat Sierakowice - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra w finałach MP Koszykarek U - 14 [ZDJĘCIA]

Bartosz Cirocki
KS Bat Sierakowice - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra Bartosz Cirocki
W ostatnim meczu grupowym Mistrzostw Polski Koszykarek U -14 w Sierakowicach Bat Sierakowice przegrał z Karkonoszami Jelenia Góra. Zawodniczki z południa dzięki temu wygrały grupę A, ale gospodynie także awansowały do półfinałów z drugiego miejsca.

Stawką spotkania było pierwsze miejsce w grupie, dlatego oba zespoły podeszły do niego bardzo ambitnie i zaciekle walczyły w obronie, co miało przełożenie na wynik.

Sierakowiczanki rozpoczęły mecz nerwowo i grały nieskutecznie pod koszem rywalek, przez co te prowadziły 3:0 i 7:2. W końcówce pierwszej kwarty Karkonosze zaczęły popełniać błędy, co podopieczne Magdaleny Makurat wykorzystały niwelując straty do jednego oczka.

W drugiej części miejscowe zaczęły dominować, a ciężar gry wzięła na siebie Bibiana Puzdrowska - rozgrywała i celnie rzucała. To po jej akcjach Bat wychodził na prowadzenie 10:9 i 12:11. Po celnych osobistych Julii Brzezińskiej prowadził nawet 17:13, ale ostatecznie ta część zakończyła się jednopunktową wygraną sierakowiczanek, a po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis po 20.

Trzecia odsłona znów była bardzo zacięta i skończyłaby się remisem, gdyby nie celny rzut za trzy zespołu z Jeleniej Góry w końcówce.

W decydującej kwarcie wyraźnie lepsze były już przyjezdne - wygrały ją dziewięcioma punkatmi, a cały mecz 52:40.

KS BAT Sierakowice - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 40:52 (8:9, 12:11, 9:12, 11:20)

Bat: Marta Dominik, Łucja Grzenkowicz 5 pkt, Maja Formela, Weronika Lejk 10, Weronika Muńko 4 oraz Sandra Czaja, Bibiana Puzdrowska 8, Julia Brzezińska 3, Paulina Formela 6, Paulina Kuchta 2, Julia Smętoch 2.

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio