18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Krystian Wika walczył o medal Mistrzostw Europy Kadetów w Zapasach w Stylu Klasycznym

bc
Krystian Wika, zawodnik GKS-u Cartusii Kartuzy na treningu
Krystian Wika, zawodnik GKS-u Cartusii Kartuzy na treningu bc
Dziś w Katowicach ostatni dzień Mistrzostw Europy Kadetów w Zapasach w Stylu Klasycznym. W kategorii 54 kg o medal powalczy zawodnik Cartusii Kartuzy - Krystian Wika.

Tegoroczne sukcesy Krystiana sprawiły, że uznawany jest za jednego z faworytów do podium - zdobył Puchar Polski, wygrał Międzynarodowe Mistrzostwa Polski i Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Kartuzianin nie będzie musiał przeprawiać się przez kwalifikacje, walki zacznie od 1/8 finału mierząc się z reprezentantem Mołdowy Ionem Lefterem. Starcie powinno odbyć się po godz. 13.

Uzupełnienie
Niestety, Krystian w pierwszym pojedynku dał się ponieść emocjom i uległ rywalowi z Mołdowy 0:2. Stracił tym samym szanse na złoto, a jeśli chciał jeszcze myśleć o brązowym medalu, to musiał trzymać kciuki za swojego pogromcę - gdyby ten doszedł do finału, kartuzianin stanie przed szansą w repasażach.

W kolejnej rundzie reprezentant Mołdowy uległ późniejszemu złotemu medaliście z Rosji, wiec Krystian Wika już mógł zacząć pakować się do domu. Zajął ostatecznie 12 miejsce.