Krystian Formela medalistą Mistrzostw Europy w Zapasach U-23 2015 w Wałbrzychu

Krystian Formela na Mistrzostwach Świata w Zapasach U-23 w  Wałbrzychu
Krystian Formela na Mistrzostwach Świata w Zapasach U-23 w Wałbrzychu ze zbiorów klubu
Krystian Formela zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w Zapasach U-23 w Wałbrzychu. Zawodnik Cartusii Kartuzy stanął na podium jako jedyny z kadry polskich klasyków.

Krystian Formela odniósł najważniejszy sukces w karierze - stanął na podium Młodzieżowych Mistrzostw Europy. W drodze do podium reprezentant Polski i Kartuz stoczył cztery walki.

W 1/8 finału pokonał Węgra Patrika Szabo 3:1(6:3), w ćwierćfinale Włocha Fabio Parisiego 3:1 (6:4). W półfinale lepszy od niego był Serb Vladimir Stankic, który wygrał 3:1 (2:1). W pojedynku brąz znów był górą - pokonał Białorusina Hohę Hahnidze 3:1 (1:1).

To jedyny z medalista z Polaków w stylu klasycznym. Na podium stawali także Daria Osocka w zapasach kobiet (złoto) i Robert Baran (brąz) w stylu wolnym.

To piąty w historii Cartusii medal wywalczony na mistrzostwach świata i Europy.