Koszykarki z UKS Bat Kartuzy uhonorowane na pomorskiej gali ZDJĘCIA

Lucyna Puzdrowska
Zawodniczki reprezentujące UKS Bat Kartuzy zostały docenione i nagrodzone w Sopocie, podczas gali posumowującej miniony sezon rozgrywek koszykarskich na Pomorzu. Ze zbiorów UKS Bat Kartuzy
Koszykarki UKS Bat Kartuzy mają za sobą pracowity sezon, pełen żmudnych treningów, ale też zwycięskich pojedynków z najlepszymi drużynami Pomorza. W hali ,, 100- lecia'' w Sopocie miało miejsce uroczyste podsumowanie minionego sezonu. UKS Bat Kartuzy został podczas gali podwójnie wyróżniony.

Kartuski klub szkolący koszykarki UKS Bat Kartuzy został nagrodzony przez władze Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki w dwóch kategoriach. Za sukcesy osiągane przez zespoły klubowe UKS Bat zajął II miejsce w kategorii ,, Młodzieżowy Klub Roku''.
Nagrodzono również fakt, iż przez ostatnie 4 lata z kartuskiego klubu aż 13 zawodniczek trafiło do kadr wojewódzkich, co uplasowało UKS Bat na trzecim miejscu.
- Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że w rywalizacji uczestniczyły wszystkie kluby, szkolące zarówno dziewczyny,
jak i chłopaków - mówi Arkadiusz Blok, jeden z trenerów UKS Bat Kartuzy. - Kartuski klub rywalizował w siedmiu różnych kategoriach wiekowych. Aż w sześciu nasze zespoły stawały na podium.
W kategorii U11 - zajęły drugie miejsce z trenerką Karoliną Brylowską, a w kategorii U 12 - trzecie miejsce z trenerem Markiem Bemowskim. Na duży szacunek zasłużyły dziewczęta w kategorii U13, zajmując pierwsze miejsce z trenerką Moniką Tomaczkowską. W kategorii wiekowej U 15 koszykarki z Kartuz zajęły miejsce trzecie z trenerem Markiem Bemowskim, a w kategorii U 16 - drugie miejsce z trenerem Arkadiuszem Blokiem. W najstarszej kategorii wiekowej U 18, reprezentantki UKS Bat Kartuzy zajęły trzecie miejsce, również z trenerem Arkadiuszem Blokiem. W tym miejscu warto zaznaczyć, że dziewczęta grające w kategorii U 18 i U 16 to te same zawodniczki, więc sukces jeszcze większy. Musiały rywalizować ze starszymi od siebie o dwa lata koleżankami.

Nagrody indywidualne
Podczas gali w Sopocie wręczono też nagrody indywidualne. Z UKS Bat Kartuzy otrzymały je: Agata
Gilmajster, Julia Górlikowska, Dominika Grzenkowicz, Aleksandra Ustowska.

Będą grać w prestiżowych klubach
Od nowego sezonu kolejne zawodniczki z Kartuz zasilą kluby z Polski. Anna Adamczyk i Agata Piastowska grać będą w AZS INEA Poznań, Dominika Grzenkowicz w Sportowej Politechnice Gdańsk, a Alicja Płotka wraz z
Aleksandrą Ustowską w VBW GTK Gdynia. Ta ostatnia uczyć się i trenować będzie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach.