Kolarze Cartusii Kartuzy na zawodach w Słupsku i Kościerzynie

Młodzi kolarze Cartusii Kartuzy w miniony weekend z sukcesami ścigali się w zawodach MTB Słupia XC w Słupsku oraz Jesiennym Maratonie MTB w Kościerzynie. W ten weekend pojadą w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w MTB w Ostrzycach.

21 września młodzicy Cartusii udali się na wyścig MTB Słupia XC, który został rozegrany w okolicy stadionu w Słupsku. Pogoda dopisała, a organizatorzy przygotowali bardzo ciekawą, interwałową trasę i smaczny poczęstunek w ramach posiłku regeneracyjnego po wyścigu.

Pierwsi na starcie stanęli najmłodsi, a wśród nich najlepiej pokazał się Igor Dąbrowski- Sadło zajmując 3 pozycję. Mateusz Król linę mety minął na 4 miejscu.

W wyścigu Amator na dystansie 18 km Krzysztof Goitowski zajął wysokie miejsce 5, tuż za nim metę przekroczyli Kacper Wiszniewski i Szymon Okroj. Na 10 miejscu uplasował się Jan Szwaba. Na tym dystansie ścigała się największa liczba około 50 zawodników, a wśród nich mocna ekipa z Rosji.

Następnego dnia kartuzianie wystartowali w Kościerzynie w VI Jesiennym Maratonie MTB. Organizatorzy tego przygotowali ciekawe trasy ulokowane w okolicy Kościerzyny, Kornego i Garczyna.

Wśród najmłodszych najlepiej pojechał Igor Dąbrowski- Sadło zajmując pierwsze miejsce, za nim na mecie zameldował się Mateusz Król a na 5 miejscu Paweł Laskowski, który trenuję dopiero 2 tygodnie. W kolejnym wyścigu starszaków na drugim miejscu zameldował się Krzysztof Goitowski, a trzecim Szymon Okroj.

Kacper Wiszniewski, Jan Szwaba i Magdalena Król wystartowali w maratonie na dystansie 30 km. W stawce około 200 zawodników Kacper zajął 7 miejsce w swojej kategorii, a Janek był 15. Magda zameldowała się jako 7 kobieta co dało jej trzecie miejsce w kategorii wiekowej.

Na dobrym miejscu wyścig ukończyła Karolina Perekitko ( juniorka młodsza z Cartusii), która przegrała jedynie z reprezentantką Baszty Bytów Zofią Rzeszutek. Na dystansie mega, który liczył 67km, druga nasza juniorka młodsza Patrycja Lorkowska zajęła 5 miejsce w klasyfikacji open, a 2 w kategorii wiekowej.

W następnym weekend młodzicy mają swój ostatni najważniejszy start Mistrzostwa Makroregiony Młodzików na MTB. Wyścig ten zaliczany jest do Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Odbędzie się 29 września w Ostrzycach przy Pensjonacie U Stolema. Serdecznie zapraszamy kibiców dwóch kółek do kibicowania.

nadesłane: Aleksandra Zabrocka