Kolarstwo. Patrycja Lokrowska mistrzynią Polski LZS i podwóną zwyciężczynią pucharu

Kolarze Cartusii Kartuzy zakończyli sezon przełajowy. Świetną formę na finał zachowała zwłaszcza Patrycja Lorkowska, która została mistrzynią i wicemistrzynią Polski zrzeszenia LZS oraz wygrała ostatnie zawody Pucharu Polski w dwóch kategoriach.

Mocnym akcentem zakończyli sezon przełajowy kartuscy zwodnicy. W dniach 17-18 stycznia niewielka ich grupa udała się do Koźminka na Mistrzostwa Polski LZS oraz Finał Pucharu Polski.

Rewelacyjną formę z zeszłotygodniowych MP w Bytowie podtrzymała Patrycja Lorkowska. Podczas sobotniej rywalizacji została Mistrzynią Polski zrzeszenia LZS w kategorii juniorek. Co więcej, była również druga w wyścigu elity.

Dobrze spisał się również Artur Sowiński, który uplasował się na 5 miejscu w gronie juniorów. Jadący w tej samej kategorii Maciek Pojawa wywalczył 9 pozycję. W kategorii juniorów młodszych na 8 miejscu dojechał Kacper Wiszniewski, a 25 był Szymon Okroj.

Pomimo niewielkiej liczby naszych reprezentantów, nasz klub wywalczył 4 pozycję w klasyfikacji klubowej, tracąc zaledwie 5 pkt do drugiego miejsca. Wespół z Basztą Bytów, zajęliśmy również drugą pozycję w klasyfikacji wojewódzkiej.

Drugiego dnia rozegrano Finał Pucharu Polski. Tego dnia ponownie klasę pokazała Patrycja. Nie dość że wygrała wśród juniorek, to była również niedościgniona w wyścigu open, nie dając szans starszym i znacznie bardziej utytułowanym rywalkom.

W kategorii juniorów młodszych ponownie w pierwszej dziesiątce sklasyfikowany został Kacper Wiszniewski (9 miejsce). Na uwagę zasługuje 11 miejsce Szymona Okroja, dla którego był to najlepszy wynik w całym sezonie przełajowym. Lokatę z poprzedniego dnia poprawił również Artur, który wywalczył 4 miejsce. Wynik utrzymał Maciek, finiszując na 9 miejscu.

Był to nasz ostatni weekend przełajowy w tym sezonie. Teraz wracamy do dalszych przygotowań do sezonu letniego, które przerwaliśmy po świętach w celu przygotowań na przełajowe mistrzostwa Polski. J 1 lutego udamy się na tygodniowe zgrupowanie do Centrum Rekreacji „U Stolema” w Ostrzycach.