Klukowa Huta wicemistrzem Pomorza w Turnieju Orlika 2014

Klukowa Huta w Turnieju Orlika 2014
Klukowa Huta w Turnieju Orlika 2014 ze zbiorów szkoły
Dziewczęta z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie zdobyły srebrne medale finału wojewódzkiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera 2014. Dalsze miejsce zajęli chłopcy z ZSO nr 2 w Kartuzach.

Pomorski finał Turnieju Orlika o Puchar Premiera rozegrano w środę w Kościerzynie. W gronie najlepszych ekip z trzech faz eliminacyjnych były dwa zespoły z powiatu kartuskiego.

W kategorii dziewcząt młodszych (10 i 11 lat) zagrały zawodniczki z SP w Klukowej Hucie. Rywalizację czterech drużyn rozegrano systemem każdy z każdym. Podopieczne Janusza Chmurzyńskiego wysoko wygrały pierwszy mecz z Łebunią. W drugim, choć były zdecydowanie lepsze, to uległy Kościerzynie. W decydującym spotkaniu gdyby wygrały z Nowym Stawem, zajęłyby pierwsze miejsce, ale zremisowały i zdobyły ostatecznie srebrne medale. Do finału krajowego awansowały tylko zwyciężczynie zmagań z Łebuni.

SP Łebunia - ZKiW Klukowa Huta 1:5
SP 6 Kościerzyna - ZKiW Klukowa Huta 1:0
Delta Nowy Staw - ZKiW Klukowa Huta 1:1

W kategorii chłopców w wieku 12 i 13 lat zmagali się reprezentanci Gimnazjum nr 2 w Kartuzach. Sukcesu nie odnieśli, gdyż przegrali trzy swoje spotkania grupowe i nie awansowali do fazy pucharowej.

Gimnazjum nr 4 Kartuzy - Gimnazjum nr 2 Słupsk 1:2
UKS Zryw Parchowo - Gimnazjum nr 4 Kartuzy 3:1
ZS 4 Pruszcz Gdański - Gimnazjum nr 4 Kartuzy 4:0