Kick - boxing. Mateusz Jereczek z Rebelii Kartuzy został mistrzem świata w Belgradzie [ZDJĘCIA]

Mateusz Jereczek i Patryk Zaborowski na MŚ w Belgradzie
Mateusz Jereczek i Patryk Zaborowski na MŚ w Belgradzie ze zbiorów klubu
Mateusz Jereczek, zawodnik Rebelii Kartuzy, zdobył złoty medal w Mistrzostwach Świata Seniorów w Kick - Boxingu federacji WAKO w Belgradzie. Patryk Zaborowski, drugi z kartuzian reprezentujących Polskę na tej imprezie, zakończył zmagania na ćwierćfinale.

Złoty medal z kickbokserwskich mistrzostw świata w Serbii przywiózł Mateusz Jereczek. Wojownik kartuskiej Rebelii w kategorii 89 kg formuły light kick rozegrał trzy walki, wszystkie zacięte, a wręcz dramatyczne i zakończone zwycięstwami 2:1.

W pierwszym pojedynku pokonał Macedończyka Milana Kubina, dzięki świetnej postawie w końcówce trzeciej rundy. W półfinale trafił na Turka Ibrahima Bagliego i również z nim stoczył bardzo wyrównany bój. W finale w pokonanym polu pozostawił Łotycza Reinisa Porozovsa, po czym stanął na najwyższym stopniu podium.

W formule low kick, w wadze do 91 kg, startował Patryk Zaborowski, trener Rebelii i zawodnik gdańskiego Duetu. W ćwierćfinale przegrał z reprezentantem gospodarzy Bojanem Dzepiną 0:3.

- Walka była wyrównana, z jednopunktową przewagą Serba w dwóch rundach. W trzeciej odskoczył Zaborowskiemu na 3 punkty i dowiózł przewagę do końca - relacjonują rebelianci na swoim fanpage'u.

Mistrzostwa w Belgradzie zakończyły się dużym sukcesem Polaków - zdobyli 22 krążki, w tym 8 złotych, co dało reprezentacji 3 miejsce w klasyfikacji medalowej.