Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kaszubskie Centrum Sportu w Żukowie uroczyście otwarte. Inwestycja kosztowała ponad 19 mln zł

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
1 marca odbyła się uroczystość otwarcia Kaszubskiego Centrum Sportu w Żukowie.
1 marca odbyła się uroczystość otwarcia Kaszubskiego Centrum Sportu w Żukowie. Lucyna Puzdrowska
1 marca w Żukowie odbyło się uroczyste otwarcie Kaszubskiego Centrum Sportu. To inwestycja, której końca nie mogli się już doczekać sportowcy, usportowiona młodzież i dzieci z terenu gminy Żukowo. Jak podkreślali uczestnicy uroczystości, w końcu Żukowo ma zaplecze sportowe na miarę XXI wieku. Budowa obiektu kosztowała ponad 19 mln zł, przy dofinansowaniu rządowym w wysokości 5 mln zł.

W piątek, 1 marca uroczyście - przecięciem symbolicznej wstęgi i pokazem fajerwerków - otwarto Kaszubskie Centrum Sportu w Żukowie. W tym pierwszym akcie za nożyczki chwyciło 10 osób - poza burmistrzem gminy Żukowo i przewodniczącym Rady Miejskiej w Żukowie - sami przedstawiciele żukowskich klubów sportowych, w tym sportowcy z Anitą Formelą, utytułowaną w kraju, Europie i na świecie judoczką.

Co znajduje się w obiekcie?

Budynek jest częściowo dwukondygnacyjny oraz częściowo jednokondygnacyjny. Na parterze znajdują się 3 sale ćwiczeń dla około 30 osób, szatnie, sanitariaty, 6 pomieszczeń klubowych dla około 10 osób, pomieszczenia gospodarcze i porządkowe, toalety oraz kotłownia.

Na piętrze znajdują się dwie sale fitness dla około 50 osób z możliwością podziału, siłownia, szatnie, sanitariaty, sala konferencyjna dla około 50 osób z zapleczem, pomieszczenia porządkowe oraz toalety.

Na pewno przyciąga wzrok ogromne sale do trenowania i ćwiczeń sportów walki, takich jak judo, zapasy czy MMA. Jak podkreślali podczas otwarcia działacze sportowi, to właśnie kluby trenujące sporty walki i osiągające w nich ogromne sukcesy, nie miały dotąd godnych warunków do trenowania i podnoszenia swoich umiejętności. Dlatego też to oni cieszą się z zakończenia inwestycji najbardziej.

"Ta inwestycja służyć ma aktywnej części naszego społeczeństwa"

- Cieszymy się dziś bardzo, że ta długo oczekiwana uroczystość otwarcia tego obiektu, w końcu się dokonuje - mówił Wojciech Kankowski, burmistrz gminy Żukowo. - Służyć będzie przede wszystkim tej aktywnej części naszej społeczności, czyli sportowcom tym młodszym i starszym, dzieciom, młodzieży, ale też seniorom. Cieszę się, że możemy wejść w ten XXI wiek - trochę może z opóźnieniem - z zapleczem sportowym, które nie tylko będzie służyć piłkarzom, ale też innym dyscyplinom.

Jak dodał żukowski włodarz, gmina Żukowo jest młodą gminą, średnia wieku jest znacznie poniżej krajowej, dlatego tym bardziej warto inwestować w rozwój dzieci i młodzieży. Administratorem obiektu będzie Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, z dyrektor Aleksandrą Rogalewską-Kania na czele.

Bogdan Łapa, starosta kartuski, przyznał, że rozwój infrastruktury sportowej jest bardzo widoczny w gminie Żukowo.

- Powstają tu sale sportowe, boiska, a niedawno wspólnie z gminą Żukowo otwieraliśmy halę sportową przy Zespole Szkół w Żukowie - mówił Bogdan Łapa. - Co istotne, ten obiekt, który dziś jest oficjalnie oddany do użytku, służyć będzie sportowcom, ale też rekreacji mieszkańców.

Poświęcenia obiektu dokonał ks. kan. Czesław Las, dziekan dekanatu żukowskiego.

Była to na pewno stosunkowo skromna uroczystość, bez kilkugodzinnej ceremonii i tłumu VIP-ów. I to było niewątpliwie plusem tego wydarzenia. Zakończyła się zwiedzaniem obiektu i krótkim poczęstunkiem.

A zwiedzać było co, z zewnątrz może tego nie widać, ale wewnątrz pomieszczenia zaprojektowano i wyposażono na najwyższym poziomie. Zwiedzając je samotnie, po kolei, bez mapy można się zagubić.

W sobotę, 2 marca w Kaszubskim Centrum Sportu tzw. dzień otwarty. Poszczególne kluby i sekcje sportowe pokażą co potrafią. Nie zabraknie konkursów i niespodzianek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto