Kartuzy. MP w Kolarstwie Szosowym - dekoracja Amatorów ZDJĘCIA

Lucyna Puzdrowska
Piątek podczas Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym w Kartuzach należał do Amatorów. Mieli do pokonania dwie pętle po 27 kilometrów, razem 54 km z towarzyszeniem żaru lejącego się z nieba. Ale co to dla zaprawionych w boju kolarzy! Uroczystość dekoracji odbyła się w Parku Solidarności. Puchary i upominki trafiły do tych, którzy pokonali trasę w najkrótszym czasie.

Stanęli na podium

W kat. KOPEN (panie) pierwsza dystans 54 km pokonała Marianna Hall z Warszawy przed Anną Rząsowską (niezrzeszona) i Kamilą Mróz z Gdańska.

W kat. M20 najszybszy był Sebastian Młyński - DRUTEX. Drugie miejsce zajął Anthony Lafourte z Belgii. Trzeci na mecie był Marcin Malas - AZS Politechnika Gdańska.

W kat. M30 najszybciej dwie pętle po 27 km pokonał Michał Ładosz z Mayday Team Lublin. Drugi na mecie był Rafał Rynkowski - Kopernik Toruńskie Pierniki Team, a trzeci Bartek Pawełczak - Kopernik Toruńskie Pierniki Team.

W kat. M40 pierwszy dystans pokonał Krzysztof Krzywy - Cycling Planet. Drugie miejsce zajął Darek Radny - SisuOBW rowertour.com, a trzecie Marcin Latoszek - Quest Road.

W kat. M50 zwyciężył Jacek Rogowski z KSR Kościerzyna. Drugie miejsce na podium zajął Marek Kulas - Nexus Team Gdynia. Jako trzeci dystans pokonał w tej kategorii Daniel Kramp - MTB Start Kartuzy, sprawiając wielką niespodziankę i radość kartuskim kibicom. Brawo!