Kartuzy. Hirsz i Brylowski powrócili z medalami

(U)

Dawid Hirsz i Paweł Brylowski z Kartuz, reprezentujący barwy narodowe bardzo dobrze spisali się podczas otwartych mistrzostw Moskwy. Ekipa z Polski liczyła 23 zawodników. Na trzy zdobyte medale indywidualne przez Polaków aż dwa trafiły do Kartuz.

Paweł Brylowski wywalczył złoty medal w wyścigu australijskim i tym samym zdobył tytuł Mistrza Moskwy. Dawid Hirsz w pierwszym dniu imprezy podczas eliminacji na dystansie 200 metrów ze startu lotnego wywalczył drugie miejsce i okazał się najszybszy z Polaków. W finale sprintu Dawid zajął trzecie miejsce, lepsi od niego okazali się reprezentanci z Rosji.

W ramach mistrzostw rozegrano także zawody w sprincie olimpijskim, w których Dawid Hirsz wraz z kolegami wywalczyli srebrny medal. Stracili tylko do zwycięskiej drużyny z Rosji 0,02 sekundy.