Karol Makiła z Cartusii Kartuzy zdobył brązowy medal biegowych Mistrzostw Polski

Kolejny sukces kartuskiej sekcji lekkoatletycznej.
Kolejny sukces kartuskiej sekcji lekkoatletycznej. nadesłane
Karol Makiła, zawodnik sekcji lekkoatletycznej Cartusii Kartuzy, zajął trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski U20 w biegu na 800 m. O osobistym sukcesie może mówić też jego trener Krzysztof Król, który poprowadzi kadrę narodową juniorów na Mistrzostwach Europy.

Od 18 lipca w Lublinie trwają lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U20. Do rywalizacji zgłoszono ponad 600 zawodników - każdy chętny wywalczyć cenne medale i osiągnąć minimalne wyniki, potrzebne do startu w Mistrzostwach Europy.

Wśród rywalizujących biegaczy znalazł się reprezentant stolicy Kaszub - Karol Makiła z Cartusii Kartuzy. Zawodnik kartuskiego klubu wygrał swoją serię eliminacyjną w biegu na 800 m i z dobrej pozycji awansował do finałowego starcia.

Tu już łatwo nie było, bowiem Karol musiał się zmierzyć m.in. z ambasadorem mistrzostw Bartoszem Kitlińskim z lubelskiego AZS UMCS. To właśnie Kitliński ostatecznie zgarnął złoty medal, ale kartuzianin przez cały bieg w dużej mierze dyktował tempo, co zaowocowało trzecim miejscem i brązowym krążkiem na jego szyi.

Dobre wieści są także bezpośrednio dla trenera brązowego medalisty z Kartuz. Krzysztof Król, opiekujący się sekcją lekkoatletyczną Cartusii Kartuzy, został powołany na wyjazd na Mistrzostwa Europy juniorów, które odbędą się w Jerozolimie w dniach 7-10 sierpnia.

To już kolejny rok z rzędu, gdy trener Cartusii poprowadzi kadrę narodową. Sam Krzysztof Król jest wdzięczny za ponowne obdarzenie go tym zaufaniem.