Karkonosze Jelenia Góra zmierzyły się z drużyną Łukasza Piszczka. Zwycięstwo było blisko - zobacz galerię z meczu

Przemysław Kaczałko
W meczu 28. kolejki III ligi (gr. 3) Karkonosze Jelenia Góra podejmowały LKS Goczałkowice Zdrój. Kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Złotniczej 12 mieli okazję zobaczyć na boisku Łukasza Piszczka - byłego kadrowicza ze znakomitą karierą w Bundeslidze. Podopieczni Zbigniewa Smółki prowadzili, ale ostatecznie musieli się zadowolić podziałem punktów.

W pierwszej połowie oba zespoły szukały swoich okazji na zdobycie gola, ale brakowało precyzji przy wykończeniu akcji, a między słupkami Karkonoszy znakomicie prezentował się Wojciech Fościak. Po zmianie stron fani biało-niebieskich doczekali się gola - w 52. minucie w polu karnym Filip Firbacher zagrał do Błażeja Klimka, a ten głową zdobył bramkę na 1:0. Radość gospdoarzy trwała 20 minut, bowiem przyjezdni zdołali doprowadzić do remisu - Remigiusz Flasz wykończył składną akcję i było 1:1. W końcówce goście cisnęli, a miejscowi szukali okazji z kontry, jednak więcej goli nie padło.

W tabeli III ligi (gr. 3) Karkonosze z dorobkiem 39 punktów są na 8. miejscu, a LKS Goczałkowice Zdrój z "oczkiem" mniej na 9. pozycji. W następnej kolejce jeleniogórzanie zagrają na wyjeździe (11 maja, godz. 12:00) z Odrą Bytom Odrzański.

Karkonosze Jelenia Góra – LKS Goczałkowice Zdrój 1:1 (0:0)

Karkonosze: Fościak – Bronisławski (74’ Kuźniewski), Chmielewski (62’ Dudek), Firbacher (62’ Jaros), Firmanty, Klimek, Kocot, Maciejewski (81’ Pojasek), Niemienionek, Pałaszewski, Radziemski.
LKS: Mazur – Domagała, Flasz (90’+3 Wojnar), Kiklaisz, Komandera, Lipniak (59’ Danch), Nadolski (84’ Rostkowski), Nagrodzki, Piszczek, Wuwer, Zięba.
Sędziowali: Szymon Mendla oraz Dariusz Glik i Maciej Bąk.