Julia Gruchała z Goręczyna z 4. lokatą w Europie w finale biegu na 1500 metrów!

Lucyna Puzdrowska
Julia Gruchała z Goręczyna zajęła 4. miejsce w finale biegu na 1500 m na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce U20 w Jerozolimie. Julia Gruchała/Facebook
9 sierpnia Julia Gruchała z Goręczyna w gminie Somonino, trenująca na co dzień w Akademii Biegowej Kartuzy, zajęła 4. miejsce w finale biegu na 1500 metrów podczas Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce U20, rozgrywanych w Jerozolimie.

Mistrzostwa Europy U20 w Lekkoatletyce - Jerozolima 2023

Julia Gruchała na co dzień trenuje w Akademii Biegowej AMS w Kiełpinie - Akademia Biegowa Kartuzy, pod okiem trenera Karola Nowakowskiego. W lipcu 2023 roku zdobyła złoto na odbywających się w Lublinie Mistrzostwach Polski U20. 9 sierpnia wywalczyła 4. lokatę w finale biegu na 1500 m podczas Mistrzostw Europy U20 w Lekkoatletyce, odbywających się w Jerozolimie.

Przed finałowym biegiem zapowiadała na swoim profilu na Facebooku, że zostawi na bieżni całe serducho. I zostawiła, choć niedosyt jest. Jak wiadomo, 4. miejsce i krok od podium zawsze wywołuje u sportowców odrobinę żalu, że było tak blisko. Jest to jednak przeogromny sukces Julii, która debiutowała na międzynarodowej imprezie.

"Dziękuję za wsparcie i kibicowanie"

- Mam lekki niedosyt, ale rok temu nawet o tym nie marzyłam - napisała Julia po starcie. - Cieszę się, że jestem w tym miejscu i dalej mogę się rozwijać pod okiem najlepszego trenera na świecie Karol Nowakowskiego. Motywacja do dalszej pracy tylko rośnie. Dziękuje wszystkim za wsparcie, kibicowanie i każde dobre słowo - dodała.

Karol Nowakowski nie kryje dumy ze swojej podopiecznej.

- Pękamy z dumy! Wspólnie w Kiełpinie oglądaliśmy finałowy bieg - mówi Karol Nowakowski.- Teraz planujemy chwilę wytchnienia, na którą Julka zasłużyła, a potem jak to w sporcie bywa, lecimy dalej.