Jakub Skierka zdobył kolejne medale w reprezentacji Polski [ZDJĘCIA]

Jakub Skierka w Pardubicach
Jakub Skierka w Pardubicach fot. nadesłane/UKS Trops
Jakub Skierka, wielki talent kartuskiego pływania odniósł kolejne sukcesy w reprezentacji Polski. Startując w kadrze narodowej juniorów, zdobył srebrne medale indywidualnie i w sztafecie podczas wielomeczu w Pardubicach.

Jakub Skierka, szesnastoletni zawodnik UKS-u Trops Kartuzy i wychowanek trenera Arkadiusza Zalewskiego, znów z powodzeniem reprezentował Polskę na międzynarodowej imprezie. Wraz z kadrą juniorów ścigał się w czeskich Pardubicach, gdzie odbyły się zawodów z udziałem zawodników z czterech państw : Słowacji, Węgier, Polski i Czech.

Kartuski talent zdobył dwa medale. Indywidualnie wywalczył srebro w swojej koronnej konkurencji, czyli na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Płynął też na pierwszej zmianie sztafety 4 x 100 m dowolnym, która zajęła drugie miejsce.

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce.