I Puchar Polski w Zapasach. Barsegjan pierwszy, Formela i Lelek trzeci [ZDJĘCIA]

Zawodnicy Cartusii Kartuzy na I Pucharze Polski w Zapasach
Zawodnicy Cartusii Kartuzy na I Pucharze Polski w Zapasach ze zbiorów klubu
Liczna reprezentacja Cartusii Kartuzy przywiozła dwa medale z I Puchar Polski w Zapasach w Raciborzu. Trzecie miejsca zajęli Kamila Lelek i Krystian Formela, a wygrał Edward Barsegjan. Dla "Eda" to drugi udany start w tym roku, bo tydzień wcześniej zmagał się w prestiżowym Grand Prix Ivana Poddubnego w Rosji.

Rozpoczął się już sezon 2014 w polskich zapasach - zainaugurował go I Puchar Polski w Raciborzu. Wśród najlepszych zmagała się silna reprezentacja Cartusii Kartuzy, z której większość zawodników po raz pierwszy walczyła w kategorii seniorów.

Miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli: Jakub Serkowski (7 w kat. 66 kg), Oskar Mejer (7 w kat. 75 kg), Dawid Plichta (8 w kat. 80 kg), Jędrzej Wiśniewski (5 w kat. 85 kg), Bartosz Dunst (5 w kat. 98 kg) i Rafał Formela (5 w kat. 130 kg).

Najlepiej spisali się jednak Krystian Formela i Edward Barsegjan. Pierwszy z nich potwierdził, że mimo młodego wieku już dobija się do krajowej czołówki w wadze 85 kg i zajął trzecie miejsce. Oczekiwań nie zawiódł Edo, który stanął na najwyższym stopniu podium w kat. 60 kg.

Kartuska ekipa przywiozła też medal w pucharze kobiet - Kamila Lelek stanęła na najniższym stopniu podium w wadze 60 kg.

Dla Edwarda Barsegjana był to już drugi start w tym roku - wcześniej reprezentował Polskę w zaliczanym do najważniejszych na świecie Grand Prix Ivana Paddubnego w Rosji, który kończył zgrupowanie kadry. Uplasował się tam na 8 miejscu - wygrał dwa pojedynki i uległ późniejszemu finaliście.

- Po trudnym obozie Edward zaprezentował przyzwoity poziom, gdyż turniej Poddubnego jest uważany za jeden z najsilniej obsadzonych - komentuje Andrzej Pryczkowski, prezes Cartusii.