GKS Żukowo - Gwardia Koszalin 30:27, Cartusia Kartuzy - Sambor Tczew 28:29 [ZDJĘCIA]

GKS Żukowo - Gwardia Koszalin 30:27 - zdjęcia z meczu II ligi piłki ręcznej, 14.03.2015 GKS Żukowo
Trwa passa Żukowa w II lidze piłki ręcznej - GKS pokonał Gwardię Koszalin, przedłużył do 14 serię meczów bez porażki i zmniejszył do jednego punktu stratę do lidera. Cartusia Kartuzy uległa Samborowi Tczew, ale zachowała siódme miejsce w tabeli.

Niezwykle zacięty mecz obejrzeli w kibice w żukowskiej hali, gdzie gospodarze podejmowali Gwardię Koszalin. Przez całą pierwsza część i na początku drugiej wynik cały czas oscylował wokół remisu - co prawda w 20 minucie podopiecznym trenera Biernackiego udało się odskoczyć na trzy bramki, ale tylko na chwilę, bo przyjezdni szybko zniwelowali straty.

10 minut przed końcem spotkania miejscowi po raz drugi w krótkim odstępie czasu odrobili dwubramkową stratę i sami odskoczyli rywalom na 24:22. Choć zaliczka była minimalna, to okazała się kluczowa, bo ilekroć Gwardia złapała kontakt, żukowianie rzucali kolejną bramkę i nie pozwolili już rywalom doprowadzić do remisu.

Kolejne zwycięstwo GKS-u było tym cenniejsze, że MKS Grudziądz poniósł porażkę i jego przewaga stopniała do minimum. Wiosną ekipa z Żukowa odrobiła już cztery punkty, teraz zostały jej cztery kolejki na zniwelowanie jeszcze jednego.

Cartusia Kartuzy przed własną publicznością uległa Samborowi Tczew. Na wyniki zaważył przede wszystkim koszmarny początek meczu, bo goście prowadzili już 7:0 i taką przewagę utrzymali do przerwy. Po zmianie stron kartuzianie w końcu się obudzili i zaczęli odrabiać straty. Grali znakomicie, byli o krok od sukcesu, ale w emocjonującej końcówce goście nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa.

Cartusia pozostała na siódmym miejscu w tabeli, ale do szóstej drużyny z Gdańska traci już cztery punkty.

W najbliższy weekend oba "nasze" zespoły grają na wyjazdach. Żukowian czeka świetnie zapowiadające się starcie w Gryfinie z trzecim w tabeli Energetykiem, Cartusia natomiast wyprawi się do Bydgoszczy.

GKS Żukowo - Gwardia Koszalin 30:27 (14:14)

Żukowo: Muńko - Jurkiewicz 9, Wiczkowski 5, Dzierżawski 2, Marciniak 5, Babieracki 4, Korbus, Steege 5, Bonisławski, Wieczorkowski, Maciejewski, Młynarek, Węsiora, Burczyński, Niewiadomski, Neumann.

Cartusia Kartuzy - Sambor Tczew 28:29 (10:17)