GKS Przodkowo - Olimpia Sztum 1:0 (0:0) w meczu IV ligi [ZDJĘCIA, RELACJA]

Zdjęcia z meczu IV ligi GKS Przodkowo - Olimpia Sztum, rozegranego 16. 11. 2013 r. bc
W ostatniej w 2013 roku kolejce IV ligi GKS Przodkowo pokonał przed własną publicznością Olimpię Sztum. Gospodarze, choć byli zdecydowanym faworytem spotkania, mieli ciężką przeprawę. Mimo to zwyciężyli i pewnie zostali królem jesieni. Olimpia

Kibice, którzy liczyli na łatwe i wysokie zwycięstwo Przodkowa na koniec rundy jesiennej IV ligi, grubo się mylili. Skazywani na pożarcie goście ze Sztumu wysoko postawili trudne warunki i nie zamierzali z Przodkowa wyjeżdżać z pustymi rękoma.

Olimpia, jak wynikało z jej gry, chciała przede wszystkim nie stracić bramki, a przy okazji szukać szczęścia w kontratakach. Ta taktyka długo przynosiła efekt, a mogłaby nawet dać nieoczekiwane prowadzenie - w pierwszej połowie po błędzie Tomasza Bronera jeden z podopiecznych trenera Tomasza Barnata znalazł się w sytuacji sam na sam z Arturem Dyszkiewiczem, ale trafił w słupek.

Przodkowianie posiadali przewagę i to oni częściej byli w posiadaniu piłki, jednak długo nie mogli sforsować defensywy rywali. W pierwszej połowie poważnie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Bartosza Dębowskiego.

Po zmianie stron ich napór rósł, a w konsekwencji pojawiały się okazje do zdobycia gola. Po kilku niewykorzystanych, nadeszła 74 minuta, gdy zza linii pola karnego niezbyt mocny, ale precyzyjny strzał oddał Tomasz Broner. Nieco zasłonięty sztumski golkiper zareagował z opóźnieniem i choć wyciągnął się jak długi, zdołał tylko musnąć końcami palców futbolówkę, nim ta wylądowała w jego siatce.

Mimo jeszcze kilku groźnych akcji GKS-u wynik nie uległ już zmianie. Podopieczni trenerów Sebastiana Letniowskiego i Mirosława Pawłowskiego dzięki skromnej wygranej przedłużyli passę zwycięstw przed własną publicznością, ukoronowali znakomitą rundę i umocnili się na pozycji lidera IV ligi.

Rządzą w niej zdecydowanie, bo w 17 meczach zanotowali 13 zwycięstw i 4 remisy. Do wiosny będą przygotowywać się z dużym komfortem, bo mają 11 punktów przewagi nad zespołami z Chwaszczyna, Dzierzgonia i Kiełpina.

Olimpia z dorobkiem 23 punktów plasuje się na 12 miejscu w tabeli.

GKS Przodkowo - Olimpia Sztum 1:0 (0:0)

Bramka: Tomasz Broner (74).

Przodkowo: Dyszkiewicz - Krysiński (71 Dałek), Barzowski, Gawron - Bancer (71 Młyński), Cirkowski, Sobczyński, Bloch, Broner - S. Frankowski, Olszewski (90+2 Pajor).

Olimpia: Dębowski - Hadrysiak, Korda, Roszkowski, G. Pliszka, W. Pliszka, Neumann, Jasiński, Pietrzyk, Kotowski, Wilmański (81 Maciąg)