Energetyk Gryfino - GKS Żukowo 19:23 (13:6), KU AZS UKW Bydgoszcz - Cartusia Kartuzy 24:25 (14:12)

Jeden z meczów GKS-u Żukowo
Jeden z meczów GKS-u Żukowo archiwum/GKS Żukowo
Dwa zwycięstwa w halach rywali odnieśli szczypiorniści z powiatu kartuskiego w II lidze piłki ręcznej. GKS Żukowo pokonał Energetyka Gryfino, a Cartusia Kartuzy wygrała z AZS-em Bydgoszcz.

Ważne zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze ręczni GKS-u Żukowo - jako wiceliderzy II ligi przywieźli trzy punkty ze starcia z trzecim w tabeli Energetykiem Gryfino.

Początek meczu był fatalny w wykonaniu zawodników Leszka Bierackiego, bo po 12 minutach przegrywali 1:8 i ze stratą siedmiu bramek schodzili do szatni.

Po przerwie na parkiecie zameldował się już zupełnie inny GKS - w osiem minut rzucił więcej bramek, niż przez całą pierwsza połowę, a w 13 min. doprowadził do stanu po 15. Remis utrzymał się do 52 min., bo od wyniku 18:18 żukowianie skutecznie wykończyli pięć akcji, a rywale tylko jedną.

GKS umocnił się na pozycji wicelidera, ale prowadzący MKS Grudziądz też zgarnął komplet punktów i wciąż ma jedno oczko przewagi.

Po dwóch porażkach, zwycięstwo zanotowała także Cartusia. Podopieczni Jarosława Frankowskiego, choć słabo rozpoczęli spotkanie, to pokonali w Bydgoszczy KU AZS KW jedną bramką.

Do końca sezonu pozostały trzy kolejki. W tę sobotę Żukowo podejmie Sambora Tczew (godz. 18), a Cartusia Alfę 99 Strzelno (godz. 17).

Energetyk Gryfino - GKS Żukowo 19:23 (13:6)

Żukowo: Muńko, Szymura - Jurkiewicz, Wiczkowski 5, Dzierżawski 1, Marciniak 4, Węsiora, Babieracki 3, Korbus 1, Steege 7, Burczyński, Bonisławski 1, Wieczorkowski 1, Neuman, Młynarek

KU AZS UKW Bydgoszcz - Cartusia Kartuzy 24:25 (14:12)