Dzieci z Portowca Gdańsk z pucharem dyrektora szkoły

Arkadiusz Krauze
Turniej piłki halowej dzieci w Przyjaźni zakończył się szczęśliwie dla zespołu Portowca Gdańsk, który pokonał rywali.

W ostatnią niedzielę stycznia odbył się turniej piłki halowej dzieci rocznika 2007/2008 o puchar dyrektora Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Przyjaźni. Do rozgrywek zgłosiły się drużyny z Gdańsk, Kartuz, Gniewina, Kokoszek, Kowal i Przyjaźni. Rywalizacja została podzielona na dwie grupy, z której najlepsi walczyli o prawo gry w meczu o I miejsce. W finale spotkały się Portowiec Gdańsk i Jaguar Kokoszki. Bezkonkurencyjny był Portowiec, który zwyciężył 3:0. Mały finał przysporzył zgromadzonym widzom więcej emocji. Zmierzyły się w nim dwie drużyny gospodarzy. Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę, którym została pierwsza drużyna UKS Przyjaźń. Puchary, medale i statuetki dla najlepszych zawodników wręczył prezes klubu UKS Przyjaźń, Leszek Kulesza, a nad całością organizacji czuwał szkoleniowiec klubu, Jan Górski.