Dominika Konkel z Cartusii Kartuzy wicemistrzynią Europy U17 w Zapasach w stylu klasycznym!

Lucyna Puzdrowska
Dominika Konkel z GKS Cartusia Kartuzy zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Europy w Zapasach, które odbywają się w Tiranie w Albanii. Polski Związek Zapaśniczy
W dniach 12-18 czerwca w stolicy Albanii Tiranie odbywają się Mistrzostwa Europy w Zapasach. Niesamowitą niespodziankę sprawiła kibicom Dominika Konkel z GKS Cartusia Kartuzy. W półfinale zwyciężyła z Norweżką Daniell Tara HOSSEIN BEKY, awansując do finału ME. W walce o złoto musiała uznać wyższość Valerji Yermejewej, ale srebro to i tak ogromny, dotąd największy sukces Dominiki i historyczny dla Cartusii - pierwszy zdobyty przez kobietę na zawodach tej rangi.

Dominika Konkel pierwszą kobiecą medalistką Mistrzostw Europy kartuskich zapasów!

16 czerwca Dominika Konkel do swojej bogatej kolekcji medali i tytułów z Mistrzostw Polski, dorzuciła ten - dotąd - najcenniejszy - srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Europy U17 w kategorii 46 kg. Mistrzostwa kontynentu odbywają się w Tiranie, stolicy Albanii.

Jaka jest jego wartość?

- Na pewno bardzo wysoka, bowiem zawiera 11 lat trudnej, ciężkiej pracy, które upłynęły od momentu, kiedy z ojcem i zarazem trenerem Łukaszem, zaliczyła swój pierwszy trening. Sporo tego, więc tym większe gratulacje dla rodzinnego duetu zawodniczo-trenerskiego. W historii Gminnego Klubu Sportowego Cartusia Kartuzy jest to dziewiąty medal z najwyższej półki czyli z Mistrzostw Europy lub Świata, ale pierwszy zdobyty przez kobietę. Czekamy na dziesiąty! - komentują działacze kartuskiej Cartusii.