Dominika Hirsz z dobrym wynikiem na XIII Ogólnopolskim Zlocie Orlików

Maciej Krajewski
W ubiegłym tygodniu dobre wyniki na ogólnopolskich zawodach strzeleckich odnotowała Dominika Hirsz - najmłodsza reprezentantka Kartuskiego Klubu Strzeleckiego „Dziesiątka”. Rywalizując z najlepszymi w swojej kategorii zawodniczkami z całej Polski ostatecznie zajęła 5. miejsce.

W miniony weekend w Siedlcach odbył się XIII Ogólnopolski Zlot Orlików. W zawodach strzeleckich wzięła udział tylko jedna reprezentantka Kartuskiego Klubu Strzeleckiego „Dziesiątka” - Dominika Hirsz. Najmłodsza z podopiecznych Jerzego Malotka-Trzebiatowskiego odnotowała jednak bardzo dobry start, choć niestety nie udało się zgarnąć medali.

Dominika zarówno w pierwszym jak i w drugim strzelaniu zajęła 6. miejsce, zdobywając odpowiednio 506,5 oraz 505,1 punktów. W finale ostatecznie była 5. na 23 zawodniczki z całej Polski, startujące w tej kategorii.

Przypomnijmy, że Dominika Hirsz w pewnym sensie stopniowo notuje coraz lepsze wyniki. W połowie września, startując w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym we Wrocławiu uplasowała się na wysokiej 13. pozycji spośród 53 zawodniczek, zakwalifikowanych do rywalizacji. Nie tylko utytułowanymi siostrami Magdą i Dianą Malotka-Trzebiatowskimi stoi więc kartuskie strzelectwo.