Dobra passa koszykarek UKS Bat Kartuzy. W kwietniu decydujące starcia

Lucyna Puzdrowska
Koszykarki UKS Bat Kartuzy rocznik 2011 awansowały do najwyższej grupy rozgrywek klubowych w pomorskiej lidze u11 w koszykówce. Znakomicie też radzą sobie zawodniczki z najmłodszej kategorii u10. Obie drużyny w kwietniu powalczą o tytuł mistrza województwa pomorskiego.

19 marca w hali sportowej przy ulicy Piłsudskiego w Kartuzach "baciki" były gospodarzem turnieju w dywizji A. W pierwszym meczu turnieju zmierzyły się z zeszłorocznym mistrzem województwa - drużyną Basket Fred Kielno.
Niestety, debiut w dywizji A nie wyszedł najlepiej i trzeba było pogodzić się z porażką 12:53.

W drugim spotkaniu drużyna z Pruszcza Gdańskiego wygrała z Lęborkiem 20:6 i o trzecie miejsce przyszło zmierzyć się gospodyniom z UKS Jedynką Lębork. Ambitna postawa i walka o każdą piłkę przyczyniła się do wygranej ,, "bacików" 32:23.

- Zwycięstwo dało naszej drużynie na tą chwilę rozgrywek 3 miejsce w lidze - komentuje trener Arkadiusz Blok. - Zwycięzcą turnieju została drużyna z Kielna. W kwietniu zostanie rozegrany turniej finałowy o tytuł mistrza województwa pomorskiego.

W finale zagrają też koszykarki u10

W najmłodszej kategorii wiekowej u10 koszykarki UKS Bat Kartuzy rozegrały kolejne zawody sportowe w ramach pomorskiej ligi zuchów. W kartuskiej hali na os.Wybickiego drużyna podejmowała gdyński GTK. Licznie zgromadzone na trybunach rodziny głośno dopingowały młodym sportowcom.

"Baciki" pewnie wygrały 43:13, co sprawiło wiele radości i satysfakcji zawodniczkom, jak również rodzicom, kibicom i wychowawczyni klasy usportowionej. Najwięcej punktów w drużynie zdobyły: Maja Kuchta (12), Maria Damps (10) i Magdalena Kloczkowska (8).

W kwietniu zostanie rozegrany zostanie turniej finałowy o tytuł mistrza województwa pomorskiego.