Damian Metza Międzynarodowym Mistrzem Polski Kadetów w Zapasach

Damian Metza na podium Międzynarodowych Mistrzostw Polski 2015 w Kostrzynie
Damian Metza na podium Międzynarodowych Mistrzostw Polski 2015 w Kostrzynie ze zbiorów klubu
Damian Metza zdobył złoty medal w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Zapasach 2015 w Kostrzynie. Zawodnik Cartusii Kartuzy nie miał sobie równych w kategorii 63 kg.

Dziewięciu zawodników delegowała Cartusia Kartuzy na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Zapasach w Stylu Klasycznym w Kostrzynie. O laury walczyli tam zawodnicy w kategoriach kadetów i juniorów.

Najlepiej z nich spisał się Damian Metza, który wygrał zmagania w kat. 63 kg kadetów.

Był to bardzo ważny start dla Damiana Metzy i jego pierwszy tytuł mistrza Polski, z którego wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni - komentuje Andrzej Pryczkowski z Cartusii. - Po zwycięstwie w Pucharze Polski, Damian potwierdził swoją klasę wygrywając wszystkie swoje walki w Mistrzostwach Polski, co stawia go na pozycji pierwszej wśród pretendentów na Mistrzostwa Europy i Świata w kategorii kadet.

Blisko medalu był tez junior Jędrzej Wiśniewski, ale przegrał walkę o brązowy medal.

W kategorii kadetów rywalizowało też dwóch zawodników Moreny Wegi Żukowo, obaj zmieścili się w pierwszych dziesiątkach.