Brąz dla kolarki Cartusii. Natalia Nowotarska medalistką górskich mistrzostw Polski

bc
Z jednym medalem wrócili kolarze Cartusii Kartuzy z Górskich Szosowych Mistrzostw Polski w Podgórzynie. Brąz w kategorii juniorek młodszych zdobyła Natalia Nowotarska.

W tej samej kategorii dobrze pojechała Weronika Lorkowska - jeszcze w połowie dystansu była czwarta, ostatecznie zajęła 11 pozycję. Wśród juniorów młodszych w czołowej trójce długo jechał Szymon Sajnok, ale z czasem we znaki dały mu się trudy długiej trasy i minął metę jako 25.

Lokaty zajęte przez młodych kartuzian uzupełniają 22 miejsce Emilii Kuptz i 33 pozycja Pawła Okroja.

Rozczarowaniem był start młodzieżowców, bo żaden z nich nie ukończył wyścigu.

- Jechaliśmy na Pawła Bernasa, który złapał gumę w momencie, gdy rywale jechali bardzo mocno - relacjonuje Dariusz Malecki, trener sekcji. - Udało mu się dojść grupę z pomocą kolegów, ale wszystkim odcięło prąd, na co wpływ miały także dolegliwości żołądkowe. W tym roku chłopcy zdobyli już bardzo dużo i nie mogą cały czas wygrywać.

Więcej w dzisiejszym Tygodniku Kartuzy - lokalnym dodatku do Dziennika Bałtyckiego.