Arka bezbramkowo remisuje w Katowicach z GKS-em

Piotr Wiśniewski
Tomasz Bołt
Wyjazdowa niemoc Arki trwa. Gdynianie po raz kolejny nie potrafili wygrać na wyjeździe. Żółto-niebiescy powoli stają się też specjalistami od remisów. Z Katowic Arka przywozi szósty w sezonie, a trzeci na wyjeździe remis. Arkowcy po słabym meczu bezbramkowo zremisowali z GKS-em Katowice 0:0.

Zobacz zapowiedź meczu GKS Katowice - Arka Gdynia

GKS Katowice - Arka Gdynia 0:0

GKS: Sabela - Rzepka, Napierała (35' Feruga), Kowalczyk, Niechciał, Beliancin, Hołota, Chmiel, Zachara (46' Farkas), Pitry, Rakels (87' Goncerz).

Arka: Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Jarun, Radzewicz, Kowalski, Kasperkiewicz, Benat (78' Jarzębowski), Kuklis - Słowiński (61' Flis), Arifović (69' Ivanovski).

Żółte kartki: Pitry, Hołota (GKS) oraz Kasperkiewicz, Kuklis, Mazurkiewicz, Jarzębowski (Arka).

Sędzia: Erwin Paterek (Lublin).

Widzów: 4000.

90+3 min. - Koniec meczu. GKS - Arka 0:0.

90 min. - Faulowany był Mirko Ivanovski, ale gwizdek sędziego milczy. To powinien być rzut karny!

87 min. - Żółta kartka dla Jarzębowskiego, który faulował Chmiela. Nie obędzie się bez interwencji lekarzy.

86 min. - Zmiana w GKS-ie. Goncerz za Rakelsa.

85 min. - Żółta również dla Hołoty.

84 min. - Żółta kartka dla Mazurkiewicza.

84 min. - Fortuna uśmiechnęła się do gospodarzy. W zamieszaniu podbramkowym uprzedzony został Mirko Ivanovski. Po chwili Sabela z problemami broni uderzenie Kuklisa.

81 min. - Świetnie zachowanie Kowalczyka, który dwukrotnie ratuje skórę swoim kolegom.

78 min. - Sabala leżał w polu karnym, ale sędzie nie wstrzymał gry. Po akcji Arki piłka o włos minęła pustą bramkę!

77 min. - Trzecia zmiana w Arce. Jarzębowski za Benata.

76 min. - Ponownie Pitry, tym razem broni Juszczyk.

75 min. Rzut wolny dla gospodarzy. Piłka została wycofana na 30 metr do Pitrego, który oddał strzał minimalnie niecelny.

74 min. - Na indywidualną akcję zdecydował się Hołota, wymanewrował obrońców Arki, by na koniec trafić z nogi innego z gdyńskich defensorów.

73 min. - Brakuje celnych strzałów.

71 min. - Kibice w Katowicach nie są świadkami dobrego meczu. Spotkanie rozczarowuje, podobnie jak gra i wyniki obu zespołów w lidze.

68 min. - Druga zmiana w szeregach gości. Ivanovski zastępuje Arifovicia.

67 min. - Po strzale Radzewicza z 30 metrów, piłka odbija się i mija okienko bramki gospodarzy.

65 min. - Żółta kartka dla Pitrego za protesty.

63 min. - Bardzo dobrą akcję gospodarzy spalił ten, który ją zapoczątkował. Chmiel upadając na murawę dotknął piłkę ręką. Wcześniej wymanewrował gdyńską obronę i zagrał do Rakelsa.

62 min. - Piotr Kasperkiewicz wybija piłkę niemal z linii bramkowej! Strzelał Hołota, a na dobitkę czyhał już Rakels.

61 min. - Zmiana w Arce. Flis za Słowińskiego.

58 min. - Z dystansu strzelał Niechciał. Trudno to jednak nazwać strzałem.

56 min. - Z ok. 14 metrów uderzał Hołota, ale fatalnie przestrzelił.

54 min. - Gra się zaostrzyła. "Żółtkiem" ukarany Piotr Kuklis.

53 min. - Słowiński w sytuacji sam na sam uderzył w aut. Strzelał jednak z ostrego kąta.

52 min. Juszczyk piąstkowaniem przerywa dośrodkowanie gospodarzy z rzutu wolnego.

50 min. - Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią Piotr Kasperkiewicz.

47 min. - Groźnie pod bramką gospodarzy po rzucie wolnym. Akcji nie zamknął jednak żaden z gdynian.

46 min. - Przed nami drugie 45 minut meczu. W przerwie w zespole gospodarzy zaszła zmiana. Za Mateusza Zacharę wszedł Michal Farkas.

45 min. - Koniec pierwszej połowy. GKS - Arka 0:0.

45 min. - Kowalczyk w ostatniej chwili powstrzymuje Fabiana Słowińskiego.

44 min. - Po rzucie rożnym szczupakiem uderzał Jarun, ale strzelił bardzo niecelnie.

43 min. - Gdynianie w natarciu. Dwóch zawodników Arki przeszkodziło sobie w oddaniu strzału.

41 min. - Kolejny piłkarz wymaga interwencji lekarskiej. Tym razem ucierpiał Piotr Kuklis.

39 min. - Katowiczanie nie potrafią od dłuższego czasu skonstruować akcji. Zza pola karnego uderzał Chmiel. Strzał wysoko nad bramką.

35 min. - Trener gospodarzy zmuszony był przeprowadzić zmianę. Za kontuzjowanego Napierałę wchodzi Daniel Feruga.

34 min. - Piłka znów pod nogami Kowalskiego. Jego strzał blokuje jeden z defensorów GKS-u.

33 min. - Arka coraz śmielej poczyna sobie na murawie. Z powietrza uderzał Kowalski, dobrą interwencją popisał się Sabela.

32 min. - Adrian Napierała potrzebuje pomocy medycznej.

30 min. - Gdynianie najwyraźniej obudzili się z letargu. Teraz to oni przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.

29 min. - Dobra akcja Rzepki, ale wykończenie już słabe. Zawodnik gospodarzy przebiegł kilkadziesiąt metrów, po czym oddał lekki strzał w jednego z obrońców Arki.

25 min. - Stuprocentowa okazja gospodarzy. Pitry z dziecinną łatwością ograł Krajanowskiego i Mazurkiewicza, wbiegł z piłką w pole karne, odegrał ją do Chmiela, a ten z 10 metrów nie trafił z bramkę.

23 min. - Akcja Arki. Kulkis minął obrońcę, niestety za mocno wypuścił sobie futbolówkę.

22 min. - Beliancin źle dograł piłkę do Rakelsa, w efekcie gospodarze stracili futbolówkę.

20 min. - Arka cofnięta na własnej połowie. Katowiczanie z łatwością przedostają się w obręb pola karnego Arki, ale brakuje im kropki nad "i". Przed chwilą gdynianie powstrzymali akcję Tomasza Hołoty.

17 min. - Ogromne zamieszanie pod bramką Marcina Juszczyka. Sytuację wyjaśniają gdyńscy defensorzy.

16 min. - Juszczyk ratuje Arkę przed utratą bramki. Bramkarz żółto-niebieskich fantastycznie wybronił uderzenie w polu karnym Damiana Chmiela.

14 min. - Boiskowymi wydarzeniami rządzi chaos i niedokładność. Gdynianie jak na razie grają bardzo nerwowo.

13 min. - Arkowcy długo już czekają na wyjazdowe zwycięstwo. W tym sezonie poza domem jeszcze nie wygrali. Ta sztuka nie udała im się również w ekstraklasie. Może dziś będzie inaczej?

11 min. - Indywidualna akcja Przemysława Pitrego, który oszukał gdyńską defensywę i oddał minimalnie niecelny strzał.

8 min. - Rzut wolny wykonywał Jakub Kowalski. Dośrodkował fatalnie.

6 min. - Ponownie w roli głównej Sabela. Tym razem jako bohater negatywny. Tak wybijał piłkę, że trafił nią w głowę Słowińskiego. Skończyło się na strachu dla katowiczan.

5 min. - Po błędzie pomocnika gospodarzy, Ensar Arifović stanął oko w oko z Sabelą. Napastnik Arki zachował się jednak fatalnie, trafił wprost w golkipera Gieksy.

3 min. - Gdynianie pozostawiają sporo swobody gospodarzom pod własnym polem karnym. Czy taka gra sprawdzi się?

2 min. - Pierwsza groźna akcja "Gieksy". Niepilnowany Chmiel uderzył z 20 metrów obok lewego słupka.

1 min. - Początek meczu. Rozpoczęli gospodarze

*******************************************************************************************************************

Ławka rezerwowych Arki: Szlaga, Flis, Jarzębowski, Ivanovski, Szwoch, Łągiewka i Niedziela.

Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę. Jako ostatni z murawy zeszli gdynianie. Za kilka minut początek spotkania.

Skład gospodarzy: Sabela - Rzepka, Napierała, Kowalczyk, Niechciał, Beliancin, Hołota, Chmiel, Pitry, Zachara, Rakels.

Znamy już w skład, w jakim rozpoczną mecz żółto-niebiescy. W Katowicach od pierwszych minut zagrają: Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Jarun, Radzewicz - Kowalski, Kasperkiewicz, Benat, Kuklis - Słowiński, Arifović.

Mecz poprowadzi Erwin Paterek z Lublina.

Już za niecałą godzinę początek meczu. Kto zagra w pierwszym składzie Arki? Śledźcie na żywo naszą relację.

W piątek, w siedzibie stacji TVN Turbo odbyło się losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski. Arkowcy trafili na Polonię Warszawa. Spotkania tej fazy rozegrane zostaną od 18 do października. Żółto-niebiescy z racji gry w niższej klasie rozgrywkowej mecz rozegrają u siebie.