12 medali dla kolarzy Cartusii Kartuzy w torowych mistrzostwach Polski

Sekcja kolarska Cartusii Kartuzy pokazała swą siłę.
Sekcja kolarska Cartusii Kartuzy pokazała swą siłę. UM Kartuzy
Miniony weekend kolarze GKS Cartusia Kartuzy zdecydowanie mogą zaliczyć do udanych. Na mistrzostwach Polski w Pruszkowie wywalczyli razem 12 medali, w tym 6 złotych. Od dobrej strony pokazali się też młodsi zawodnicy w finale Pomerania Maratonu czy w międzywojewódzkich mistrzostwach dwójek w Robakowie.

W dniach 15-17 września w Pruszkowie odbyły się kolarskie Torowe Mistrzostwa Polski Elity. Do rywalizacji stanęli tu również zawodnicy GKS Cartusia Kartuzy.

Reprezentanci stolicy Kaszub dominowali w wyścigu indywidualnym na 4 km, zajmując pierwsze trzy miejsca. Adam Woźniak zbliżył się nawet do rekordu Polski, uzyskując czas 04:13,89.

Kartuscy kolarze bezkonkurencyjni byli też w wyścigu drużynowym. Na szczycie podium spotkały się tu dwie drużyny z Kartuz. Podczas Omnium wygrał natomiast Konrad Waliniak, a trzeci był Kacper Majewski. Łącznie kartuzianie wywalczyli 12 medali, w tym 6 złotych i 2 srebrne.

Dobre starty młodych kolarzy Cartusii

Podobnie pełen sukcesów weekend mieli młodsi zawodnicy kartuskiego klubu. W sobotę 16 września w Robakowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Dwójkami. Tam para Gabrysia Skrzypczak i Zuzia Brytan w kategorii Żakini uplasowała się na 3. miejscu. Wśród chłopaków Kacper Tyczka i Cezary Konkol zajęli 4. miejsce.

Z kolei w niedzielnym finale Pomerania Maraton MTB w Gdańsku Antek Pranczke zajął 2. miejsce, a klasyfikacji generalnej był trzeci. Gabrysia Skrzypczak w swoim biegu okazała się najlepsza, w „generalce” zaś była druga. Zuzia Brytan wywalczyła brąz, a Roksana Wiśniewska okazała się najlepsza w swojej kategorii.