Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Bytów na burmistrza
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza w gm. Bytów podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- GOSPODAREK Ireneusz Józef - KWW RAZEM DLA BYTOWA: 51,07% (3 457 głosów)
- OSZMANIEC Mateusz - KWW POROZUMIENIE LOKALNE: 48,93% (3 312 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na burmistrza.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w gm. Bytów podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- OSZMANIEC Mateusz - KWW POROZUMIENIE LOKALNE: 32,2% (3 009 głosów)
- GOSPODAREK Ireneusz Józef - KWW RAZEM DLA BYTOWA: 17,96% (1 678 głosów)
- DYKIER Paweł Ryszard - KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA: 15,83% (1 479 głosów)
- BORZYSZKOWSKI Andrzej Józef - KWW NASZA GMINA BYTÓW: 12,07% (1 128 głosów)
- PŁACZKIEWICZ Andrzej Apolinary - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 9,95% (930 głosów)
- PACYNO Marcin Zenon - KWW MIESZKAŃCY DLA BYTOWA: 7,34% (686 głosów)
- WROŃSKI Piotr - KWW ŁĄCZY NAS GMINA BYTÓW: 4,65% (435 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PŁACZKIEWICZ Andrzej Apolinary: pozycja 1 : 11,01% (319 głosów)
- LITERSKI Krzysztof: pozycja 2 : 1,76% (51 głosów)
- SOBOL Jędrzej: pozycja 3 : 1,83% (53 głosów)
- KRAWCZYK Justyna Aleksandra: pozycja 4 : 0,72% (21 głosów)
- PRĄDZYŃSKA Ewa: pozycja 5 : 1,04% (30 głosów)
- ZBLEWSKA Anna: pozycja 6 : 0,35% (10 głosów)
- WASZKIEWICZ Andrzej: pozycja 7 : 2,11% (61 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA BYTOWA:
- GOSPODAREK Ireneusz Józef: pozycja 1 : 7,15% (207 głosów)
- JANUSZEWSKA-LISIŃSKA Katarzyna: pozycja 2 : 8,8% (255 głosów)
- TREDER Marta Maria: pozycja 3 : 2,28% (66 głosów)
- KOLASZT Agnieszka Edyta: pozycja 4 : 0,69% (20 głosów)
- KREFT-GIERDALSKA Hanna Maria: pozycja 5 : 0,72% (21 głosów)
- CICHOSZ-TROKA Andżelika Magdalena: pozycja 6 : 0,62% (18 głosów)
- STOPA Krzysztof: pozycja 7 : 2,28% (66 głosów)
- HINC Maciej Bartłomiej: pozycja 8 : 1,42% (41 głosów)
- BORYSIUK Maciej: pozycja 9 : 0,55% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS GMINA BYTÓW:
- WROŃSKI Piotr: pozycja 1 : 1,31% (38 głosów)
- SYLKA Marcin Jerzy: pozycja 2 : 0,45% (13 głosów)
- KLAFKA Damian: pozycja 3 : 0,24% (7 głosów)
- KOWALIK Joanna: pozycja 4 : 0,31% (9 głosów)
- MADZIĄG Marlena Elżbieta: pozycja 5 : 0,17% (5 głosów)
- WROŃSKA Maria Irena: pozycja 6 : 0,17% (5 głosów)
- KOPCZYŃSKI Piotr Adam: pozycja 7
- CIEMIŃSKI Mariusz: pozycja 8 : 0,07% (2 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY DLA BYTOWA:
- PACYNO Michalina Maria: pozycja 1 : 1,42% (41 głosów)
- PIESZAK Marcin Krystian: pozycja 2 : 0,28% (8 głosów)
- JEŚMONTOWICZ Joanna Krystyna: pozycja 3 : 0,79% (23 głosów)
- TCHÓRZ Janusz: pozycja 4 : 0,31% (9 głosów)
- FORNAL Krzysztof Andrzej: pozycja 5 : 0,14% (4 głosów)
- WAŁDOCH Joanna Irena: pozycja 6 : 0,28% (8 głosów)
- ŁĄCKI Piotr Jan: pozycja 7 : 0,03% (1 głosów)
- SEROKA Karol: pozycja 8 : 0,17% (5 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- SYLKA Ryszard Jan: pozycja 1 : 9,63% (279 głosów)
- KOSMOWSKA Barbara Iwona: pozycja 2 : 2,93% (85 głosów)
- PRADELLA Aleksander Stanisław: pozycja 3 : 6,56% (190 głosów)
- KIEDROWSKA Alicja Aleksandra: pozycja 4 : 2,45% (71 głosów)
- RYCHTER Piotr Jan: pozycja 5 : 0,97% (28 głosów)
- KLIMCZAK Halina Teresa: pozycja 6 : 1,14% (33 głosów)
- STOLTMAN Ireneusz Piotr: pozycja 7 : 0,83% (24 głosów)
- KUŁAKOWSKA Maria Teresa: pozycja 8 : 0,79% (23 głosów)
- ZWARA Krzysztof: pozycja 9 : 3,24% (94 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA BYTÓW:
- RECŁAW Henryk Józef: pozycja 1 : 2,62% (76 głosów)
- RYDWELSKA Karolina Barbara: pozycja 2 : 1,69% (49 głosów)
- ĆWIK Jolanta: pozycja 3 : 0,59% (17 głosów)
- WOJNIAK Żaneta Barbara: pozycja 4 : 0,52% (15 głosów)
- MAJKOWSKI Paweł Mikołaj: pozycja 5 : 0,28% (8 głosów)
- MASZKA Sylwia Katarzyna: pozycja 6 : 0,48% (14 głosów)
- ŁUCZAK Rafał Mariusz: pozycja 7 : 0,35% (10 głosów)
- KREFT Anna Daria: pozycja 8 : 0,72% (21 głosów)
- ŻMUDA TRZEBIATOWSKI Jacek: pozycja 9 : 2% (58 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE LOKALNE:
- WICZKOWSKI Janusz Piotr: pozycja 1 : 3,52% (102 głosów)
- KLEINSCHMIDT Mirosława Alicja: pozycja 2 : 2,38% (69 głosów)
- RECLAW-KOZICKA Danuta Krystyna: pozycja 3 : 1,38% (40 głosów)
- RZEPIŃSKA Sylwia Barbara: pozycja 4 : 1,1% (32 głosów)
- JANKOWSKI Sławomir Leszek: pozycja 5 : 0,31% (9 głosów)
- TRAWICKA Maria Barbara: pozycja 6 : 1,31% (38 głosów)
- NOWAK Małgorzata Ewa: pozycja 7 : 0,24% (7 głosów)
- STAWSKI Arkadiusz: pozycja 8 : 1,17% (34 głosów)
- KIKCIO Aleksander Kazimierz: pozycja 9 : 1,31% (38 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MASŁOWSKI Marek Wacław: pozycja 1 : 5,96% (177 głosów)
- BORZYSZKOWSKI Stanisław Edmund: pozycja 2 : 9,79% (291 głosów)
- KRAWCZYK Halina Bożena: pozycja 3 : 0,71% (21 głosów)
- MALUGA Tadeusz: pozycja 4 : 0,71% (21 głosów)
- PACHURA Halina: pozycja 5 : 0,17% (5 głosów)
- MRÓZ Stanisław: pozycja 6 : 0,13% (4 głosów)
- STROJK Gabriela: pozycja 7 : 0,54% (16 głosów)
- DAROSZEWSKI Janusz Zdzisław: pozycja 8 : 1,35% (40 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA BYTOWA:
- FRANCISZKIEWICZ Tomasz: pozycja 1 : 4,48% (133 głosów)
- WLAZŁO Wojciech: pozycja 2 : 0,54% (16 głosów)
- DĄBEK Jadwiga Grażyna: pozycja 3 : 1,08% (32 głosów)
- ZBLEWSKA-ZAJĄC Bogumiła: pozycja 4 : 0,3% (9 głosów)
- KURLEJ Wiesława: pozycja 5 : 1,14% (34 głosów)
- BORYSIUK-BIERNAT Anna: pozycja 6 : 1,41% (42 głosów)
- POLZENIUS Ewa: pozycja 7 : 1,21% (36 głosów)
- KORTAS Sławomir Piotr: pozycja 8 : 0,4% (12 głosów)
- JUCHNIEWICZ Jarosław: pozycja 9 : 3,06% (91 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS GMINA BYTÓW:
- HELTA Marian Tadeusz: pozycja 1 : 0,94% (28 głosów)
- GALIKOWSKI Marek: pozycja 2 : 1,31% (39 głosów)
- SCHLUTT Otylia: pozycja 3
- SANKOWSKI Marek Mateusz: pozycja 4 : 0,17% (5 głosów)
- MAJKA Beata: pozycja 5 : 0,1% (3 głosów)
- JANICKA Anna Halina: pozycja 6 : 0,1% (3 głosów)
- TARAS Michał Błażej: pozycja 7 : 0,27% (8 głosów)
- MAJKOWSKA Maria Jolanta: pozycja 8 : 0,57% (17 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY DLA BYTOWA:
- PACYNO Marcin Zenon: pozycja 1 : 5,18% (154 głosów)
- CICHOSZ-MIELEWCZYK Monika: pozycja 2 : 0,64% (19 głosów)
- KREFT Krzysztof Zbigniew: pozycja 3 : 0,2% (6 głosów)
- MUDYŃ Aleksandra Maria: pozycja 4 : 0,4% (12 głosów)
- ZAHL Kacper: pozycja 5 : 0,2% (6 głosów)
- GOSTKOWSKA Marzena: pozycja 6 : 0,44% (13 głosów)
- LOREK Daniel Jan: pozycja 7 : 0,47% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- DYKIER Paweł Ryszard: pozycja 1 : 4,85% (144 głosów)
- MAJKOWICZ Bartosz Michał: pozycja 2 : 3,26% (97 głosów)
- ADAMCZYK Bogdan Włodzimierz: pozycja 3 : 2,15% (64 głosów)
- GRZYWNOWICZ Irena Anna: pozycja 4 : 4,85% (144 głosów)
- RUDNIK Małgorzata: pozycja 5 : 2,42% (72 głosów)
- WOJCIECHOWSKA Lucyna Maria: pozycja 6 : 0,77% (23 głosów)
- GRZELAK Krzysztof Józef: pozycja 7 : 0,5% (15 głosów)
- SKIBA-ROLBIECKA Anna Maria: pozycja 8 : 1,18% (35 głosów)
- LEIK Adam Zygmunt: pozycja 9 : 8,92% (265 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA BYTÓW:
- ELIASZ Maja Dorota: pozycja 1 : 2,63% (78 głosów)
- CHOSZCZ Anna Zofia: pozycja 2 : 0,98% (29 głosów)
- SZMURŁO Paweł: pozycja 3 : 1,58% (47 głosów)
- MAJKOWSKI Stanisław Jan: pozycja 4 : 0,3% (9 głosów)
- MIĄSKOWSKA Adriana Hanna: pozycja 5 : 0,34% (10 głosów)
- SUDOŁ Jerzy Jan: pozycja 6 : 0,44% (13 głosów)
- BUJAK Joanna: pozycja 7 : 0,44% (13 głosów)
- KOSZELA Bartosz: pozycja 8 : 0,98% (29 głosów)
- KAJKOWSKI Kamil Krzysztof: pozycja 9 : 0,2% (6 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE LOKALNE:
- OSZMANIEC Mateusz: pozycja 1 : 11,88% (353 głosów)
- TURZYŃSKA Bogumiła: pozycja 2 : 1,55% (46 głosów)
- KORTAS-SKÓRCZEWSKA Bogumiła Katarzyna: pozycja 3 : 0,64% (19 głosów)
- KREFT Daniel Jan: pozycja 4 : 1,95% (58 głosów)
- BŁANK Krystian: pozycja 5 : 0,24% (7 głosów)
- MALINOWSKA Urszula Anna: pozycja 6 : 0,61% (18 głosów)
- PODRAZA Karina Ewa: pozycja 7 : 0,3% (9 głosów)
- KIEDROWSKI Dariusz Jacek: pozycja 8 : 0,47% (14 głosów)
- ŚWIĄTEK BRZEZIŃSKI Michał Edward: pozycja 9 : 1,58% (47 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- DYKIER Wiesław Jan: pozycja 1 : 6,9% (228 głosów)
- PAWŁOWSKI Henryk: pozycja 2 : 2% (66 głosów)
- KROPIDŁOWSKA Jadwiga: pozycja 3 : 1,27% (42 głosów)
- KUCHTA Joanna Kamila: pozycja 4 : 0,64% (21 głosów)
- KWIDZIŃSKI Zbigniew Piotr: pozycja 5 : 0,36% (12 głosów)
- GIBAŁA Renata: pozycja 6 : 0,3% (10 głosów)
- GOLBA Bożena Maria: pozycja 7 : 0,7% (23 głosów)
- JANOWCZYK-LEPAK Elżbieta Cecylia: pozycja 8 : 0,03% (1 głosów)
- FUSIEK Henryk: pozycja 9 : 1,06% (35 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA BYTOWA:
- KUCZKOWSKA Weronika Maria: pozycja 1 : 1,3% (43 głosów)
- KOBIELA Iwona: pozycja 2 : 0,64% (21 głosów)
- WINIARSKI Krzysztof Adam: pozycja 3 : 0,54% (18 głosów)
- CICHOSZ Joanna Teresa: pozycja 4 : 0,79% (26 głosów)
- GALAS Anna Agnieszka: pozycja 5 : 0,42% (14 głosów)
- ZBLEWSKI Grzegorz Mieczysław: pozycja 6 : 1,24% (41 głosów)
- CHOMA Zbigniew: pozycja 7 : 1,66% (55 głosów)
- NAWROCKI Marek Franciszek: pozycja 8 : 0,3% (10 głosów)
- BIELICKI Paweł Jan: pozycja 9 : 0,94% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁĄCZY NAS GMINA BYTÓW:
- KANAREK Piotr: pozycja 1 : 0,97% (32 głosów)
- KREMIN Ireneusz Edward: pozycja 2 : 0,3% (10 głosów)
- LESZCZYŃSKI Krystian: pozycja 3 : 0,27% (9 głosów)
- MAJKOWSKI Kamil Łukasz: pozycja 4 : 0,3% (10 głosów)
- PASZKE Magdalena: pozycja 5 : 0,33% (11 głosów)
- MADZIĄG Monika Anna: pozycja 6 : 0,33% (11 głosów)
- WROŃSKA Karina Brygida: pozycja 7 : 0,12% (4 głosów)
- SANKOWSKI Marcin Miłosz: pozycja 8 : 0,09% (3 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY DLA BYTOWA:
- GOSTOMCZYK Edyta Józefa: pozycja 1 : 1,69% (56 głosów)
- KUCHTA Dorota Małgorzata: pozycja 2 : 0,88% (29 głosów)
- LEMAŃCZYK Szymon Waldemar: pozycja 3 : 0,18% (6 głosów)
- ŁĄCKA Justyna: pozycja 4 : 0,12% (4 głosów)
- PĘKALA Jarosław Remigiusz: pozycja 5 : 0,18% (6 głosów)
- KRUZA Andrzej Józef: pozycja 6 : 0,18% (6 głosów)
- PARCHOTIUK Kacper: pozycja 7 : 0,09% (3 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- TREDER Jan Edmund: pozycja 1 : 6,26% (207 głosów)
- PRANCZK Teresa Zofia: pozycja 2 : 10,74% (355 głosów)
- WYCZK Jerzy: pozycja 3 : 4,51% (149 głosów)
- BUŁKA-KUDLIK Aleksandra: pozycja 4 : 4,78% (158 głosów)
- KAPELUCH Lucyna Barbara: pozycja 5 : 4,54% (150 głosów)
- CIEPLIK Stanisław Andrzej: pozycja 6 : 2,18% (72 głosów)
- TREDER Marta: pozycja 7 : 2,66% (88 głosów)
- GOSPODAREK Arletta Maria: pozycja 8 : 0,48% (16 głosów)
- GAWIN Jarosław Józef: pozycja 9 : 3,24% (107 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA BYTÓW:
- BORZYSZKOWSKI Andrzej Józef: pozycja 1 : 3,45% (114 głosów)
- BURLIŃSKA Anna Maria: pozycja 2 : 1,24% (41 głosów)
- KURKOWSKI Krzysztof: pozycja 3 : 1,69% (56 głosów)
- WAŁDOCH Waldemar Jan: pozycja 4 : 2,15% (71 głosów)
- PINKERT Ewa Barbara: pozycja 5 : 1,15% (38 głosów)
- STOJEWSKA Izabela: pozycja 6 : 0,33% (11 głosów)
- RECLAF Dominika Anna: pozycja 7 : 0,39% (13 głosów)
- SOBISZ Dawid Kazimierz: pozycja 8 : 0,54% (18 głosów)
- BREZA Magdalena Edmunda: pozycja 9 : 1,18% (39 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE LOKALNE:
- WIATROWSKI Eugeniusz: pozycja 1 : 12,07% (399 głosów)
- SZREDER Iwona: pozycja 2 : 3,45% (114 głosów)
- WARDYN Artur Jan: pozycja 3 : 1,48% (49 głosów)
- TUROWSKA Marlena Anna: pozycja 4 : 0,3% (10 głosów)
- PRZYTUŁA Feliks: pozycja 5 : 0,36% (12 głosów)
- ZANDER Irena Małgorzata: pozycja 6 : 1,27% (42 głosów)
- TRAPP Iwona: pozycja 7 : 0,39% (13 głosów)
- ŁUKASZEWICZ Krzysztof: pozycja 8 : 1,09% (36 głosów)
- MOHR-LUBIŃSKA Małgorzata Elżbieta: pozycja 9 : 0,91% (30 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wygląda druga tura wyborów samorządowych?
2 tura wyborów samorządowych przeprowadzana jest jedynie w przypadku prezydenta, wójta i burmistrza. Ma to miejsce, kiedy podczas pierwszej tury nie wyłoniono zwycięzcy, czyli żaden z kandydatów nie otrzymał ponad 50 proc. głosów. W drugiej turze biorą udział dwaj kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki i odbywa się ona 14 dni po pierwszym głosowaniu.
Może być również tak, że więcej niż dwóch kandydatów otrzymało ilość głosów, która uprawnia do udziału w drugiej turze. Wtedy o przejściu dalej decyduje większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów.
Drugą turę wygrywa kandydat, który uzyska lepszy rezultat w głosowaniu. Jeśli jednak dojdzie do remisu, to decydujące okaże się to, który z nich w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał większą ilość głosów niż drugi kandydat.
Może Cię zainteresować
Zadania prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- opracowywanie programów rozwoju,
- wykonywanie budżetu,
- gospodarowanie mieniem komunalnym.
Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Kadencja wójta, burmistrza i prezydenta – ile trwa?
Kadencja burmistrza, wójta oraz prezydenta trwa 5 lat. Warto również zaznaczyć, że od 2018 roku wprowadzono zasadę dwukadencyjności, która polega na tym, że prezydent, burmistrz i wójt mogą tylko raz ubiegać się o reelekcję. Przepisy te dotyczą kadencji, które rozpoczęły się w 2018 roku, czyli kadencja w latach 2018-2023 to pierwsza, którą je obowiązują.
Może Cię zainteresować
Premier Izraela stanie przed Trybunałem w Hadze? Jest wniosek o areszt
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?