Złoty medal dla Gevorga Sahakyana w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski. Zawodnik Cartusii Kartuzy nic nie przegrał

Po raz pierwszy w seniorskich mistrzostwach wystartował również Natan Wolski.
Po raz pierwszy w seniorskich mistrzostwach wystartował również Natan Wolski. GKS Cartusia Kartuzy
Czołowy zapaśnik Cartusii Kartuzy po raz kolejny udowodnił swą siłę w tej dyscyplinie. Podczas mistrzostw w Radomiu Gevorg Sahakyan pewnie wygrał każdy z pojedynków. Wśród złotych medalistów znalazł się jeszcze wychowanek kartuskiego klubu - Aleksander Mielewczyk, dziś reprezentujący stolicę Polski.

Zawodnik Cartusii Kartuzy - Gevorg Sahakyan. Pewne złoto w Radomiu

W dniach 17-18 lutego w Radomiu odbywały się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Na matach spotkało się blisko 100 zawodników - głównie czołowi zapaśnicy polskich klubów, ale wystąpili także m. in. Niemcy, Gruzini czy Grecy.

W tej stawce nie zabrakło i reprezentacji stolicy Kaszub. Przede wszystkim do walki stanął czołowy zawodnik Cartusii Kartuzy - Gevorg Sahakyan. Swoje pierwsze mistrzostwa seniorskie zaliczył również Natan Wolski.

Występ Gevorga był dość… spodziewany, żeby nie powiedzieć: przewidywalny. W dobrym tempie zwyciężył wszystkie pojedynki, tym samym zgarniając złoto w kat. 72 kg. Natanowi niestety nie poszło równie dobrze. Rywalizację w tej samej klasie wagowej zakończył na 10. miejscu.

- Było pod górkę, ale nikt nie mówi, że w zapasach jest łatwo - komentuje GKS Cartusia Kartuzy.

Akcent kartuski prosto z Mazowsza

Warto też wspomnieć o występie Aleksandra Mielewczyka, do niedawna zawodnika Cartusii, dziś startującego w barwach AZS-AWF Warszawa. W kat. 67 kg zaprezentował się podobnie do Gevorga - cztery zwycięstwa i pewne złoto, notabene jego pierwsze w karierze, jeśli chodzi o rozgrywki seniorskie.

Drużynowo Cartusia uplasowała się na 12. miejscu. Daleko, ale wyprzedziła m.in. ZKS Granicę Gdańsk. Najlepsi okazali się reprezentanci Grecji, drudzy byli gospodarze z Olimpijczyka Radom, a trzecią lokatę zgarnął AZS-AWF Warszawa.