Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zebrania wiejskie w gminie Żukowo już na półmetku. Do 11 marca wszyscy sołtysi zostaną wybrani

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
Zaangażowani sołtysi i przewodniczący rad osiedlowych, biorą udział w sesjach Rady Miejskiej w Żukowie.
Zaangażowani sołtysi i przewodniczący rad osiedlowych, biorą udział w sesjach Rady Miejskiej w Żukowie. Lucyna Puzdrowska
W gminach powiatu kartuskiego trwa cykl zebrań wiejskich. Po czterech latach kończą swą kadencję dotychczasowi sołtysi, zdając sprawozdanie z tego, co udało się w ciągu tych lat zrobić. Społeczności wiejskie wybierają sołtysów na kolejną kadencję. W wielu przypadkach dają ponowną szansę dotychczasowym gospodarzom. W gminie Żukowo zebrania odbyły się już w ponad połowie sołectw.

Od 21 stycznia trwają sprawozdawczo-wyborcze zebrania wiejskie na terenie gminy Żukowo. W ich trakcie składane są sprawozdania z działalności sołtysów i rad sołeckich za okres (ubiegłej) kadencji. Następnie mieszkańcy w pierwszej kolejności wybierają sołtysów, a później rady sołeckie. Wszystkie głosowania są przeprowadzane zgodnie z zasadami i trybem wyboru sołtysów i rad sołeckich określonych w statutach poszczególnych sołectw. Znane są już nazwiska sołtysów oraz składy rad sołeckich na kolejną, pięcioletnią kadencję w dwunastu sołectwach.

Ponownie sołtysami wybrani zostali:
Grażyna Laskowska - sołectwo Babi Dół, Bartosz Dagiel - Borkowo, Grzegorz Rek - Leźno, Bogumiła Wandtke - Miszewo, Emilia Młyńska - Niestępowo, Krzysztof Krasowski - Przyjaźń.

Nowi sołtysi
W pozostałych sołectwach, w których przeprowadzono wybory, sołtysami wybrani zostali: Banino - Wojciech Koza-Zatoński, Glincz - Izabela Małycha, Łapino Kartuskie - Angelika Szymichowska, Małkowo - Elżbieta Gruba, Otomino - Mirosław Wilczewski, Pępowo - Katarzyna Wierczyńska.

Przewodniczący rad osiedli
Nieco wcześniej, w styczniu odbyły się wybory do Rad Osiedli w mieście Żukowo. Wybrano również składy zarządów oraz ich przewodniczących, którymi zostali: osiedle Dolne - Tomasz Muziński, osiedle Elżbietowo - Bartosz Mędrala, osiedle Norbertanek - Józef Gogoliński, osiedle Nowe - Jerzy Formela, osiedle Wybickiego - Krystyna Rogalewska.

Zebrania wiejskie, zwłaszcza te sprawozdawczo-wyborcze, które odbywają się po zakończeniu kolejnej kadencji rad sołeckich, to znakomita okazja aby nie tylko porozmawiać o problemach i bolączkach sołectwa, ale też całej gminy. Bierze w nich udział burmistrz (wójt), a także pracownicy urzędu. Podczas takich zebrań nie tylko sołtys, ale też włodarz gminy zdaje sprawozdanie z tego co udało się w ostatnim czasie gminie zrobić, a na co niestety trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. W gminie Żukowo to burmistrz Wojciech Kankowski opowiada o osiągnięciach, największych przedsięwzięciach i planach inwestycyjnych gminy. W Żukowie kończy się powoli realizacja dużego projektu Rewitalizacja Starego Centrum Żukowa, ale samorząd nie spoczywa na laurach. Budżet na rok 2019 jest bardzo ambitny i najwyższy w powiecie kartuskim.
- Bardzo dobrze, że mamy rady osiedlowe - mówi Krystyna Rogalewska. - Osiedle, to tak jak małe sołectwo, też ma swoje problemy i potrzebę, aby był ktoś, kto będzie je reprezentował w gminie. Dziękuję bardzo mieszkańcom za okazane mi zaufanie. Cóż, postaram się go nie zawieść.

Zobacz też: Otwarcie parku przy kościele ponorbertańskim w Żukowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto