Zawodniczki z Pępowa najlepsze w Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki

Maciej Krajewski
W miniony weekend odbył się Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Kobylnica. Do rywalizacji w zawodach stanęły również dwa zespoły siatkarek z Pępowa – pierwszy z nich sięgnął po złoto w swojej kategorii.

W turnieju wystartowało łącznie 10 zespołów, które organizator podzielił na dwie grupy. Dwie pierwsze drużyny z każdej z nich awansowały do fazy finałowej, pozostałe zaś rywalizowały w drugiej części imprezy o miejsca 5-10.

Pępowo na turnieju reprezentowały dwa zespoły. Pierwszy z nich zaprezentował się świetnie już w fazie grupowej, w której wygrał wszystkie pojedynki. Następnie w półfinale pokonały Trefl Gdańsk 2:0, po czym spotkały się w meczu finałowym z drużyną Lęborka. Początek tego pojedynku nie zapowiadał se jednak za dobrze.

- Rywalki, dzięki dobrej zagrywce, szybko zdobyły przewagę (7:1) i wydawało się, że set wygrają zawodniczki z Lęborka. Nic z tych rzeczy! Nasze dziewczęta zmobilizowały się, odrobiły straty i zwyciężyły 16 : 14 - relacjonuje Marek Siemborski, trener zespołu.

W kolejnym secie sytuacja odwróciła się i to pępowianki rozpoczęły od wysokiego prowadzenia, a reprezentantki Lęborka odrobiły straty, co uczyniło końcówkę seta bardzo emocjonującą. Ostatecznie jednak to do Pępowa powędrowały decydujące punkty, wygrywając set 18:16 i cały mecz 2:0.

Niestety drużynie Pępowo II nie poszło już tak dobrze - w meczu decydującym o awansie do pierwszej czwórki siatkarki uległy Treflowi Gdańsk, a całą rywalizacje ukończyły na 6. pozycji. Niemniej również i im należą się pochwały, gdyż, co zaznacza Marek Siemborski - jak równy z równym rywalizowały z pierwszymi zespołami znanych klubów.

(info: SP Pępowo)