Zawodniczki KS Dziesiątka Kartuzy na Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w Strzelectwie Sportowym

Lucyna Puzdrowska
KS Dziesiątka Kartuzy
W dniach 29 września - 2 października we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Strzelectwie Sportowym. Kartuski Klub Strzelecki Dziesiątka reprezentowały: Magdalena Malotka-Trzebiatowska, Dominika Hirsz i Natalia Żakowska.

- Z Kartuskiego klubu strzeleckiego Dziesiątka na mistrzostwa pojechały trzy zawodniczki, które świetnie sobie poradziły w rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami z całej Polski - komentuje trener Jerzy Malotka-Trzebiatowski.

Magdalena Malotka-Trzebiatowska i Dominika Hirsz startowały w trzech konkurencjach. Magda w trzech postawach 3 x 20 w eliminacjach strzeliła 580 i w drugim starcie 585 pkt. Do finału weszła z 3. miejsca, ale niestety, w finale nie dała rady i ostatecznie zajęła 8. miejsce. Dominika strzeliła w eliminacjach 545 i w drugim starcie 553 pkt. i ostatecznie zajęła 35. miejsce.

W karabinie pneumatycznym Magda zdobyła 620,3 pkt. i zajęła 13. miejsce, Dominika 612,0 pkt. zajmując 18. pozycję. W konkurencji leżącej Magda strzeliła 614,4 pkt. zajmując 11. miejsce, a Dominika 612,3 pkt. zajmując 18. pozycję.

- Trzeba zaznaczyć, że w każdej konkurencji startowało ponad 50 zawodniczek - kontynuuje Jerzy Malotka-Trzebiatowski.

Natalia Żakowska startowała tylko w jednej konkurencji - pistolet pneumatyczny, strzelając 553 pkt. i zajmując 18. miejsce.

- Wyjazd odbył się dzięki dotacji gminy Kartuzy i dofinansowaniu kadry wojewódzkiej - dodaje trener kartuskich zawodniczek.