Zapasy. Srebro Jędrzeja Wiśniewskiego w I Pucharze Polski Juniorów

I Puchar Polski Juniorów w Zapasach w Warszawie
I Puchar Polski Juniorów w Zapasach w Warszawie ze zbiorów klubu
Jeden medal przywieźli zawodnicy Cartusii Kartuzy z I Pucharu Polski Juniorów w Zapasach w Stylu Klasycznym w Warszawie. Srebro w kategorii 85 kg wywalczył Jędrzej Wiśniewski.

W miniony weekend na warszawskim Targówku odbyły się pierwsze zapaśnicze zawody juniorów w tym roku - I Puchar Polski. Na starcie zameldowało się 134 zawodników z 31 klubów krajowych oraz reprezentacje Białorusi, Ukrainy i Norwegii. Stoczono łącznie 235 walk.

Zawodnicy Cartusii zaprezentowali bardzo przyzwoity poziom biorąc pod uwagę fakt, że większość naszych reprezentantów zaczyna w tym sezonie start w tej grupie wiekowej. Zawody pokazały, że Cartusia ma dobrze zapowiadającą się drużynę, która przy solidnej pracy ma szansę należeć do czołówki polskich zespołów.

Najlepiej z kartuzian spisał się Jędrzej Wiśniewski, który zajął drugie miejsce w kategorii wagowej 84 kg. Zwyciężył w trzech pojedynkach, uległ dopiero w finale reprezentantowi gospodarzy. Ten wynik jest dla Jędrzeja ogromnym sukcesem i świadczy o jego wielkich możliwościach.