Zapasy. Edgar też odpadł z mistrzostw Europy, ale kadeci Cartusii wygrali puchar Polski

bc
Edgar Melkumov, wychowany w Kartuzach zapaśnik, nie będzie mile wspominał Mistrzostw Europy Seniorów w Belgradzie. Zakończył je równie szybko jak jego starszy kolega z reprezentacji Edgar Barsegjan, czyli na jednej walce. Humory kibicom zapasów poprawili za to kadeci GKS-u Cartusii Kartuzy, którzy w ładnym stylu wygrali zawody pucharu Polski w Janowie Lubelskim.

Edgar, obecnie zawodnik AKS-u Piotrków Trybunalski, reprezentował Polskę w kategorii 66 kg. Niestety, swojej drugiej imprezy tej rangi nie zaliczy do udanych, bo podobnie jak w debiucie w 2011 roku odpadł już w pierwszej rundzie. W 1/16 finału Edgar trafił na młodego reprezentanta Francji Artura Margaryana i przegrał 0:3 (0:2, 0:3). W kolejnej walce Francuz uległ faworytowi tej kategorii Rosjaninowi Islamowi - Bece Albiewowi, przez co Melkumov stracił szanse na udział w repasażach.

Melkumov w 29-osbobowej stawce w tej wadze sklasyfikowany zostanie na odległej, 25 pozycji. Wśród zawodników lżejszych o 6 kg Edward Barsegjan zajął ostatecznie 24 miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentowali się natomiast młodzi zapaśnicy z Kartuz. Cartysia wygrała bowiem Puchar Polski Kadetów w Janowie Lubelskim. Na podium wyprzedziła Legię Warszawa i Sobieskiego Poznań.

Indywidualnie kartuzianie wywalczyli siedem medali. Złote zdobyli Krzysztof Wika w wadze 54 kg oraz Rafał Formela w kat. 100 kg. Na drugim miejscu podium stanęli Jędrzej Wiśniewski i Krzysztof Niklas, zaś trzecie miejsca zajęli Oskar Mejer, Bartosz Dunst i Damian Richert.

- To bardzo dobry występ naszych zawodników - komentuje Andrzej Pryczkowski, prezes Cartusii. - Dominacja Cartusii była bardzo wyraźna, a w imprezie startowało ponad 250 zawodników z 53 klubów.

FLESZ: Kobe Bryant - oto nieznane fakty z życia legendy