Wygrane szczypiornistów z Kartuz i Żukowa w kolejnej kolejce ligi

MD
Ostatnia kolejka spotkań II ligi w piłce ręcznej zakończyła sukcesami szczypiornistów z Kartuz i Żukowa. Obie drużyny odniosły zwycięstwa nad swoimi rywalami.

Mecz rozpoczęliśmy od dwóch celnych rzutów Mateusza Babierackiego -relacjonuje GKS Żukowo. - Następne minuty to wyrównana gra obu zespołów aż do 22 minuty. Po tym okresie gry prowadziliśmy 12:10. Końcowe minuty pierwszej połowy to lepsza gry w obronie, dobrze kierowane przez Krzysztofa Młynarka i odskakujemy przeciwnikowi na sześć bramek. Do przerwy prowadzimy 17:11.

Druga połowa podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od dwóch bramek Mateusza Babierackiego, który podtrzymuje dobrą formę od meczu z Olsztynem. Po rzucie Michała Orzechowskiego w 35 minucie przewaga szczypiornistów z Żukowa urosła do dziewięciu bramek.
- Ta wysoka przewaga pozwoliła nam na kontrolowanie meczu do końca. Wygraliśmy 30:22 !!!. - informują żukowianie. - Gwardia Koszalin to doświadczony i dobry zespół, dlatego zwycięstwo bardzo nas cieszy.
GKS Żukowo – Gwardia Koszalin 30 : 22 ( 17:11)

Zespół grał w składzie: Artur Kaczmarek i Krzysztof Muńko w bramce, Karol Radecki-3, Paweł Ciszewski-2, Filip Wiczkowski, Paweł Dzierżawski, Szymon Adamczyk-4, Mateusz Babieracki-6, Michał Orzechowski-6, Jakub Korbus, Radosław Steege-4, Adam Wieczorkowski-2, Jakub Kot-1, Krzysztof Młynarek, Robert Wysocki-1, Robert Węsiora-1, oraz Damian Tobolski, Piotr Burczyński, Michał Myszk, Jakub Bonisławski-trener.

Równie udane spotkanie mieli piłkarze ręczni z GKS Cartusii. Wygrali na meczu w Tczewie z drużyną Sambora 28:23 (14:11).